۱۵ دی ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۰۱
کد خبر: 81451689
۰ نفر
وزیر صنعت: لوازم خانگی ایرانی بخرید

تهران - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد 30 درصدی تولید لوازم خانگی در طول نه ماهه امسال نسبت به سال گذشته، گفت: محصولات لوازم خانگی از لحاظ كمی و كیفی رشد داشته و مردم هم با خرید كالای ایرانی به این صنعت كمك كنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا نعمت زاده روز دوشنبه در حاشیه افتتاح چهاردهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی با اشاره به اینكه در حال حاضر در تولیدات داخل شاهد تنوع در بسیاری از محصولات هستیم، گفت: ارتقا كیفی و كمی محصولات و داشتن نگاه ویژه به بازارهای صادراتی باید مورد توجه فعالان این صنعت باشد.

وی با بیان اینكه لوازم خانگی برغم تمام واردات می تواند در زمینه صادرات نیز حضور موثری داشته باشد، ابراز امیدواری كرد كه در سال آینده شاهد افزایش میزان صادرات لوازم خانگی خواهیم بود.

وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه ضمن تقاضا از مردم برای خرید كالاهای ایرانی و داخلی، تاكید كرد: از همه اقشار جامعه تقاضا دارم ضمن بازدید از نمایشگاه لوازم خانگی و آشنایی بیشتر با توانمندی های صنعتگران و تولیدكنندگان كشورمان با خرید اجناس ایرانی آنان را هرچه بیشتر حمایت كنند.

وی گفت: بدون حمایت مردم و افزایش میزان تقاضا و گسترده تر شدن بازار، ارتقا كیفی محصولات ممكن نیست.

نعمت زاده ادامه داد: لزوم بهره مندی از فكر صنعتگران و دسترنج مهندسان داخلی ما را در افق پیش بینی شده برای حمایت از صادرات و تولید داخل كمك خواهد كرد.

نعمت زاده همچنین بالاترین مشوق را برای تولیدكنندگان داخلی داشتن بازار مناسب دانست و تصریح كرد: در صورتی كه تولیدكنندگان و كارخانجات داخلی با بازار پررونق و افزایش خرید روبرو شوند می توانیم علاوه بر توسعه بازار و محصولات، به فكر صادرات نیز باشیم.

وی همچنین انجام تحقیق، توسعه و پژوهش را یكی از الزاماتی بیان كرد كه هم تولیدكنندگان و هم مسئولان باید بیش از گذشته به آن اهتمام ورزند.

نعمت زاده درخصوص تسهیلاتی كه به صنعتگران ارائه می شود، یادآور شد: در این راستا با بانك ها جلساتی به منظور تلاش هرچه بیشتر برای رونق صنایع از جمله صنایع لوازم خانگی برگزار كرده ایم.

اقتصام(3) 1574**1558