حضرت محمد (ص) عامل وحدت در میان ادیان الهی است

بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه درهرمزگان وامام جمعه بندرعباس گفت: پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) نه تنهامحور وحدت در میان مسلمانان بلكه عامل وحدت در بین ادیان الهی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله «غلامعلی نعیم آبادی» روز یكشنبه در مراسم جشن میلاد حضرت محمد (ص) در مسجد جامع اهل سنت بندرعباس ضمن تاكید بر حفظ وحدت در میان مسلمانان اظهار داشت: علمای جهان اسلام هیچگاه با یكدیگر به نزاع و درگیری نپرداختند و همواره با دوستی و یكدلی با یكدیگر به بحث و گفت و گو در خصوص مسایل فقهی پرداختند.

وی با اشاره به ماموریت گروهك داعش در منطقه، افزود: داعش همان وهابیت است و به بهانه تفاوت‌های موجود در مذاهب اسلامی مسلمانان را می‌كشد.

آیت الله نعیم آبادی با بیان اینكه اعضای داعش پیروی مذاهب اسلامی نیستند، گفت: فقهای بزرگ جهان اسلام در زمان خود نه تنها یكدیگر را تكفیر نكرده و حكم قتل یكدیگر را صادر نمی‌كردند بلكه بسیار با هم صمیمی بودند و از علم و فضل یكدیگر تعریف می‌كردند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تلاش دشمن در ایجاد تفرقه دربین مسلمانان تصریح كرد: هر چیز یا هركس در بین مسلمانان ایجاد اختلاف و تفرقه كند بخشی از نقشه دشمن بوده و مزدور دشمن است.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم با اشاره به بركات وحدت مذاهب اسلامی در ایران، گفت: آرامش و امنیت كشور مرهون وحدت و اتحاد شیعه و اهل‌سنت است.

«جاسم جادری» با بیان اینكه هرمزگان نماد اخوت و یكپارچگی بین مذاهب اسلامی ، اظهار داشت: رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب بصیرت و هوشیاری مردم موجب شده تا این وحدت تا به حال به خوبی ادامه پیدا كند و روز به روز تقویت شود.

'شیخ عبدالباعث قتالی 'امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس نیز در این مراسم با بیان اینكه پیامبراسلام (ص) محور وحدت بین مسلمانان است، گفت: امروز اجرای خوب احكام الهی در جامعه مرهون نظام جمهوری اسلامی و رهبری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای است.

7198/668 / 1539