حضرت محمد (ص) عامل وحدت در ميان اديان الهي است

بندرعباس- ايرنا- نماينده ولي فقيه درهرمزگان وامام جمعه بندرعباس گفت: پيامبر اسلام حضرت محمد (ص) نه تنهامحور وحدت در ميان مسلمانان بلكه عامل وحدت در بين اديان الهي است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، آيت الله 'غلامعلي نعيم آبادي' روز يكشنبه در مراسم جشن ميلاد حضرت محمد (ص) در مسجد جامع اهل سنت بندرعباس ضمن تاكيد بر حفظ وحدت در ميان مسلمانان اظهار داشت: علماي جهان اسلام هيچگاه با يكديگر به نزاع و درگيري نپرداختند و همواره با دوستي و يكدلي با يكديگر به بحث و گفت و گو در خصوص مسايل فقهي پرداختند.

وي با اشاره به ماموريت گروهك داعش در منطقه، افزود: داعش همان وهابيت است و به بهانه تفاوت‌هاي موجود در مذاهب اسلامي مسلمانان را مي‌كشد.

آيت الله نعيم آبادي با بيان اينكه اعضاي داعش پيروي مذاهب اسلامي نيستند، گفت: فقهاي بزرگ جهان اسلام در زمان خود نه تنها يكديگر را تكفير نكرده و حكم قتل يكديگر را صادر نمي‌كردند بلكه بسيار با هم صميمي بودند و از علم و فضل يكديگر تعريف مي‌كردند.

نماينده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به تلاش دشمن در ايجاد تفرقه دربين مسلمانان تصريح كرد: هر چيز يا هركس در بين مسلمانان ايجاد اختلاف و تفرقه كند بخشي از نقشه دشمن بوده و مزدور دشمن است.

استاندار هرمزگان نيز در اين مراسم با اشاره به بركات وحدت مذاهب اسلامي در ايران، گفت: آرامش و امنيت كشور مرهون وحدت و اتحاد شيعه و اهل‌سنت است.

'جاسم جادري ' با بيان اينكه هرمزگان نماد اخوت و يكپارچگي بين مذاهب اسلامي ، اظهار داشت: رهنمودهاي مقام معظم رهبري و بصيرت و هوشياري مردم موجب شده تا اين وحدت تا به حال به خوبي ادامه پيدا كند و روز به روز تقويت شود.

شيخ عبدالباعث قتالي امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس نيز در اين مراسم با بيان اينكه پيامبراسلام (ص) محور وحدت بين مسلمانان است، گفت: امروز اجراي خوب احكام الهي در جامعه مرهون نظام جمهوري اسلامي و رهبري آيت‌الله العظمي خامنه‌اي است.ك/3

7198/668