بررسی پرونده پدیده شاندیز در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی

تهران- ایرنا- عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی از بررسی پرونده پدیده شاندیز در جلسه این ستاد خبر داد.

«سید رمضان شجاعی كیاسری» روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره پرونده شركت پدیده شاندیز گفت: صداوسیما نیز به دلیل عدم پرداخت بدهی این شركت درباره پخش آگهی های تبلیغاتی در تلویزیون از «سعید ورودی طرقبه» یكی از سهامداران شركت پدیده شاندیز شكایت كرده است.

وی با بیان این كه پدیده شاندیز با تصاحب زمین های اطراف شهر مقدس مشهد به زمین خواری بزرگی دست زده است، ادامه داد: این شركت به بیش از 2 میلیون نفر سهام فروخته است به شكلی كه حتی در فروش سهام نیز اختلاس های بزرگی صورت گرفته است.

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان كرد: زمین هایی كه دراختیار این شركت می باشد بطور غیرقانونی تصاحب شده و به این ترتیب این شركت اقدام به زمین خواری بزرگی در كشور كرده است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: حتی مجوزهای ساخت و ساز شركت پدیده شاندیز به صورت غیرقانونی صادر شده است.

به گزارش ایرنا، معاون امنیتی، سیاسی دادستان كل كشور اعلام كرده بود كه دادستانی كل كشور با توجه به گسترده تر شدن ابعاد تخلفات مالی شركت های «پدیده شاندیز»، «تبرك» و «پردیسبان» تمامی تبلیغات رسانه‌ای این شركت‌ها را در صدا و سیما و روزنامه‌ها ممنوع كرده است.

«سیدمرتضی بختیاری» ادامه داد: با توجه به درخواست دادستان عمومی و انقلاب مشهد مقدس از دادستان كل كشور در رابطه با تخلفات مالی صورت گرفته در شركت های پدیده شاندیز، تبرك و پردیسبان، كه پرونده قضایی آنان در شعبه 904 بازپرسی دادسرای انقلاب اسلامی مشهد در حال بررسی است، طبق دستور دادستان كل كشور؛ صدا وسیما، رسانه های نوشتاری، دیداری و گفتاری، شهرداری ها، فرودگاه ها، راه آهن و تمام معابر از درج و انتشار هرگونه آگهی تبلیغاتی و تجاری در مورد این شركت ها منع شدند و این دستورالعمل طی نامه كتبی به ریاست سازمان صدا وسیما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر مسكن، راه و شهرسازی اعلام شده است.

معاون امنیتی سیاسی دادستان كل كشور ادامه داد: تا اطلاع ثانوی و تعیین تكلیف پرونده قضایی هر گونه تبلیغات و انتشار آگهی تجاری در مورد شركت های مذكور ممنوع است. این ممنوعیت شامل رسانه های حوزه فضای مجازی، روزنامه ها، صدا و سیما و غیره می شود؛ بنابراین فعالیت وب سایت این شركت ها نظیر پدیده شاندیز ممنوع است.

سیام**9103**1429