افشای جزییات اتهام آزارجنسی علیه پسرملكه انگلیس/ باكینگهام بازهم تكذیب كرد

لندن – ایرنا- كاخ باكینگهام بار دیگر ادعاهای مطرح شده توسط یك زن آمریكایی درخصوص سوء استفاده جنسی از وی توسط شاهزاده 'آندرو ' پسر دوم ملكه الیزابت و دوك كنونی 'یورك' ، بشدت رد كرد.

به گزارش ایرنا، كاخ باكینگهام در دومین بیانیه اش كه اوایل بامداد روزیكشنبه منتشر شد، تاكید كرده است كه ' آندرو دوك یورگ هیچگونه تماس جنسی و یا رابطه ای با این زن نداشته است.'

این بیانیه بدنبال گزارش های مفصل روزنامه های انگلیس بویژه روزنامه ساندی میل در روز یكشنبه، در ارتباط با جزییات اتهام سوء استفاده جنسی علیه پسر دوم ملكه الیزابت، صورت می گیرد.

روزنامه ساندی میل روز یكشنبه در گزارشی با اشاره به هویت اصلی این زن آمریكایی كه تاكنون در دادگاه فلوریدا به نام مستعار 'جین دو 3' از او یاد می شده است، نوشت: نام اصلی این زن 'ویرجینیا روبرت' است كه توسط فردی ثروتمند به نام 'جفری اپستین' به عنوان یك برده جنسی مورد سوء استفاده قرار می گرفته است.

این روزنامه، جزییات مربوط به ادعاهای این زن درخصوص سوء استفاده های صورت گرفته از وی به عنوان یك برده جنسی، توسط افراد بانفوذ از جمله فرزند ملكه الیزابت منتشركرده است.

روزنامه ساندی تایمز و ساندی میل روز یكشنبه عكس های خصوصی ویرجینیا روبرت و شاهزاده اندرو را نیز منتشر كرده اند.

این زن آمریكایی در جریان رسیدگی به شكایتش در دادگاهی در فلوریدا ، مدعی شده كه توسط شاهزاده اندرو، پسر ملكه الیزابت در سال های میانی 1999 تا 2002 میلادی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است.

این زن مدعی شده درحالی است كه تنها 17 سال سن داشته توسط فردی ثروتمند به نام 'جفری اپستین' به عنوان برده جنسی در اختیار دوستان و افراد ذی نفوذ قرار می گرفته است.

این زن شكایتش را به عنوان فردی ناشناس مطرح كرده و بر اساس قوانین ایالت فلوریدا آمریكا، وی در زمان وقوع جرم، 'كودك' قلمداد می شده است.

كاخ باكینگهام روز جمعه گذشته بدنبال انتشار اولین گزارش ها دراین خصوص، اتهامات یاد شده را غیرواقع توصیف كرده بود.

شاهزاده 'اندرو' و 'آلن درشوویتز' وكیل مشهور آمریكایی و یكی از وكیل مدافعانش، نیز این اتهام ها را قویا رد كرده اند.

'آلن درشوویتز' استاد سابق حقوق دانشگاه هاروارد گفته است كه قصد دارد اقدام حقوقی علیه اتهامات مطرح شده از سوی زن یاد شده، به عمل آورد.

درهمین حال روزنامه ساندی تایمز روز یكشنبه نوشت كه شاهزاده آندرو ممكن است با استفاده از توافق محرمانه صورت گرفته با دادستان های آمریكایی در سال 2007 میلادی در ارتباط با پرونده اپستین، از مصونیت قضایی برخودار گردد.

به نوشته این روزنامه ، شاهزاده اندرو در صورت برخوردار از این مصونیت قضایی، دیگر مورد سووال یا پیگیرد قانونی در ارتباط با پرونده یاد شده قرار نخواهد گرفت.

شاهزاده اندرو، دوك یورك فرزند سوم و دومین پسر ملكه الیزابت دوم و شاهزاده فیلیپ است.

وی در زمان تولد نفر دوم در نوبت جانشینی سلطنت انگلیس بعد از مادرش بود، اما در حال حاضر و پس از تولد فرزندان برادرش شاهزاده چارلز، نفر پنجم در این لیست است.

دوستی 'اندرو ادوارد' با اپستین كه هم اینك به دلیل دست داشتن در آزار واذیت جنسی یك دختر 14 ساله به 18 ماه زندان محكوم شده و نام وی نیز در لیست مجرمین جنسی ثبت شده است، پیشتر مشكلاتی را برای این شاهزاده انگلیسی و خانواده سلطنتی انگلیس ایجاد كرده بود.

'دوك یورك' پیشتر در سال 2011 میلادی به دلیل دوستی با اپستین، از سمت خود به عنوان فرستاده تجاری انگلیس در آمریكا كناره گیری كرده بود.

گفته می شود این دو شخصیت سال هاست كه با یكدیگر رابطه دوستی خانوادگی دارند.

مساله سوء استفاده جنسی توسط شخصیت های سیاسی و بلند پایه انگلیس بارها مطرح شده و هم اكنون نیز پرونده مربوط به یكی از باندهای فساد متشكل از این شخصیت ها توسط پلیس این كشور در حال پیگیری است.

اروپام** 1** 1552

سرخط اخبار جهان