پسر ملكه انگلیس در آمریكا به آزار جنسی متهم شد

لندن – ایرنا – شاهزاده 'اندرو' پسر دوم ملكه الیزابت و دوك كنونی 'یورك' كه در سال های پیش به عنوان فرستاده تجاری انگلیس در آمریكا اقامت داشت، در جریان رسیدگی به یك پرونده در آمریكا، متهم به سوء استفاده جنسی شده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه های انگلیس ازجمله دیلی تلگراف روز جمعه گزارش دادند، یك زن آمریكایی در جریان رسیدگی به شكایتش در دادگاهی در فلوریدا ، مدعی شده كه توسط شاهزاده اندرو، پسر ملكه الیزابت به طور مكرر مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است.

این زن مدعی شده كه در سال 2008 میلادی درحالی است كه تنها 17 سال سن داشته توسط فردی ثروتمند به نام 'جفری اپستین' به عنوان برده جنسی در اختیار دوستان و افراد ذی نفوذ قرار می گرفته است.

این زن شكایش را به عنوان فردی ناشناس مطرح كرده و بر اساس قوانین ایالت فلوریدا آمریكا، وی در زمان وقوع جرم، 'كودك' قلمداد می شده است.

این زن در دادگاه مدعی شده ، شاهزاده اندرو بارها وی را مجبور به داشتن رابطه جنسی با خود كرده است.

سخنگوی كاخ باكینگهام این ادعاها مطرح شده را غیرواقع نامیده و گفته است كه در زمان رسیدگی به این پرونده، هیچگونه اظهار نظری نخواهد كرد.

سخنگوی باكینگهام همچنین عنوان كرده كه این شكایت مربوط به یك پرونده قضایی بلند مدت درآمریكا است؛ لذا این نهاد در خصوص جزئیات پرونده نظری نخواهد داد.

به گزارش روزنامه گاردین این شكایت بخشی از یك دعوای گسترده تر بوده است كه توسط دولت فدرال آمریكا پیگیری می شود.

گاردین نوشت: در این شكایت گفته شده كه این زن در لندن، نیویورك و در جزیره خصوصی اپستین بانكدار آمریكایی، توسط شاهزاده انگلیسی مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

به نوشته این روزنامه، در این شكایت نام یك استاد دانشگاه هاروارد نیز مطرح می باشد.

دوستی 'اندرو ادوارد' با اپستین كه هم اینك به دلیل دست داشتن در آزار واذیت جنسی یك دختر 14 ساله به 18 ماه زندان محكوم شده و نام وی نیز در لیست مجرمین جنسی ثبت شده است، پیشتر مشكلاتی را برای این شاهزاده انگلیسی و خانواده سلطنتی انگلیس ایجاد كرده بود.

'دوك یورك' پیشتر در سال 2011 میلادی به دلیل دوستی با اپستین، از سمت خود به عنوان فرستاده تجاری انگلیس در آمریكا كناره گیری كرده بود.

گفته می شود این دو شخصیت سال هاست كه با یكدیگر رابطه دوستی خانوادگی دارند.

شاهزاده اندرو، دوك یورك فرزند سوم و دومین پسر ملكه الیزابت دوم و شاهزاده فیلیپ است.

وی در زمان تولد نفر دوم در نوبت جانشینی سلطنت انگلیس بعد از مادرش بود، اما در حال حاضر و پس از تولد فرزندان برادرش شاهزاده چارلز، نفر پنجم در این لیست است.

مساله سوء استفاده جنسی توسط شخصیت های سیاسی و بلند پایه انگلیس بارها مطرح شده و هم اكنون نیز پرونده مربوط به یكی از باندهای فساد متشكل از این شخصیت ها توسط پلیس این كشور در حال پیگیری است.

'جان من' عضو حزب كارگر اخیرادر مصاحبه ای با روزنامه ایندیپندنت گفته است: در این پرونده نام 12 وزیر پیشین انگلیس و چندین نفر كه بی شك متهم به آزارجنسی كودكان هستند، مطرح شده است.

به گفته وی، شواهدی موجود علیه بیش از نیمی از متهمین این پرونده 'قابل تامل' بوده و برخی دیگر می بایست 'تحت پیگرد قانونی قرار گیرند'.

اروپام** 4** 1552