مراغه - ايرنا - دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر آذربايجان شرقي گفت: جاده هاي استان براي قاچاقچيان مواد مخدر عبوري ناامن است.

به گزارش ايرنا، محمدعلي نصرتي روز پنج شنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان هشترود افزود: نيروي انتظامي با قاچاقچيان و توزيع كنندگان مواد مخدر قاطعانه برخورد مي كند.

وي با بيان اينكه دشمن با برنامه ريزي دقيق خود قصد تخريب ايمان مردم بويژه جوانان را دارد، گفت: آگاهي دهي به مردم و پيشگيري و مبارزه با عوامل توزيع مواد مخدر از مهمترين اولويت هاي نظام است.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر آذربايجان شرقي ادامه داد: پاسداري و حراست از دستاوردهاي ملت و نظام و نقش بر آب كردن نقشه هاي دشمنان از وظايف مهم مسوولان و مردم است.

نصرتي هدف دشمن از ترويج محصولات مخرب فرهنگي، مشروبات الكلي، مواد مخدر و ديگر مظاهر فساد و بي بند و باري در جامعه را آلوده كردن نيروهاي فعال جامعه بويژه جوانان اعلام كرد و گفت: دشمن در عمليات نرم، فرهنگ اسلامي و ايراني ما را نشانه گرفته و مي خواهد اصالت، هويت و ارزش هاي ديني ما را آماج تهاجم خود قرار دهد.

وي ادامه داد: پژوهشكده‌ روانشناسي در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر در تبريز راه اندازي مي شود.

امام جمعه هشترود نيز در اين جلسه گفت: مسوولان بايد براي مبارزه با مواد مخدر و ريشه كني آن در جامعه تلاش كنند.

حجت الاسلام سيدسعيد رشادي بيكاري را عمده علت اعتياد جوانان اعلام كرد و افزود: مواد مخدر موجب تخريب روح و روان جوانان و از هم پاشيدگي خانواده ها مي شود.

فرماندار شهرستان هشترود نيز در اين جلسه از گازرساني به هفت روستاي اين شهرستان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: براي اين طرح ها 40 ميليارد ريال هزينه شده و در سال 95 تمام روستاهاي بالاي 20 خانوار اين شهرستان از گاز بهره‌مند خواهند شد.

حسن مستفيد با اشاره به پتانسيل هاي اين منطقه براي سرمايه گذاري، خواستار مشاركت سرمايه گذاران در طرح هاي مختلف در اين شهرستان شد.

وي از سازمان فني و حرفه اي استان خواست براي معتادان ترك اعتياد كرده، كلاس هاي مهارت آموزي برگزار و موسسات مالي با پرداخت وام كم بهره به آن ها، زمينه بازگشت دوباره اين افراد به آغوش خانواده را فراهم كنند.

شهرستان هشترود با 70 هزار نفر جمعيت در 120 كيلومتري جنوب شرقي تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.

7486/590/587