تله فيلم شهر قالي به جشنواره فيلم عمار راه يافت

سمنان - ايرنا - روابط عمومي صدا و سيماي مركز سمنان از راهيابي تله فيلم پويا نمايي افسانه شهر قالي به بخش مسابقه پنجمين دوره جشنواره فيلم عمار خبر داد.

گزارش روز چهارشنبه اين روابط عمومي به ايرنا حاكي است: اين فيلم همراه با ديگر آثار راه يافته به بخش مسابقه از يازدهم تا نوزدهم دي همزمان در سينما فلسطين تهران و سراسر كشور اكران مي شود.

اين تبه فيلم به سفارش مركز سيماي استان هاي سازمان صدا و سيما و به كارگرداني 'حميدرضاحافظي' در سيماي مركز سمنان توليد شده است.

اين پنجمين موفقيت جشنواره اي پويا نمايي افسانه شهر قالي است. اين اثر تا كنون توانسته تنديس پروانه طلايي بهترين فيلمنامه بلند پويانمايي، ديپلم افتخار بهترين فيلم بلند پويانمايي از بيست و هشتمين جشنواره كودك و نوجوان اصفهان و جايزه بهترين انيميشن سه بعدي از جشنواره بين المللي الغدير نجف اشرف را نصيب خود نمايد.

'افسانه شهرقالي' قصه پر ماجراي شهري است كه مردمانش با ياد خدا و دلي آكنده از اميد، زيباترين قالي هاي جهان را مي بافند. در حالي كه بيگانگان (آخرين نسل بازماندگان بيدهاي غول پيكر) در صدد حمله به آنجا هستند و نوجواني از آن ديار با قاليچه­ پرنده مصمم به نجات شهرقالي است.

افسانه شهرقالي نخستين فيلم بلند پويانمائي است كه در ستايش فرهنگ و هنر ايران زمين درباره فرش دستباف ايراني تهيه شده است و با تكنيك سه بعدي و در زمان 70 دقيقه، افسانه اي پر رمز و راز از مردمان شهر قالي را روايت مي كند.ك/1

599