روحانی: هیچ ابرقدرتی نمی تواند خدشه‌ای بر اقتدار و استقلال ایران ایجاد كند

تهران- ایرنا- رییس جمهوری با بیان این كه نیروهای مسلح مایه افتخار ایران هستند، گفت: هیچ ابرقدرتی نمی تواند خدشه‌ای بر اقتدار و استقلال جمهوری اسلامی ایران ایجاد كند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» روز چهارشنبه پس از بازدید از ناوشكن جماران و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در جمع نیروهای مستقر در این ناوشكن با تاكید بر این كه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به خوبی از این آب و خاك دفاع می‌كنند، افزود: ایران تحت لوای امنیت و آسایشی كه نیروهای مسلح تامین می‌كنند به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

وی یادآور شد: اگر برخی‌ فكر می‌كنند كه با وارد آوردن فشار، پایین‌آوردن قیمت نفت و طراحی و اجرای توطئه‌های مختلف می‌توانند این ملت را به زانو درآورند سخت در اشتباه هستند.

رییس شورای عالی امنیت ملی، نیروهای مسلح و تلاش آنان برای دفاع از عزت و منافع ملی را مایه افتخار ملت و دولت ایران دانست و گفت: هوشیاری و حضور قدرتمندانه نیروهای مسلح در دفاع از ایران اسلامی، دشمن را برای همیشه از هوس و چشم طمع داشتن به سرزمین ایران مایوس می كند و باز می‌دارد.

روحانی با یادآوری این كه اولین نیرویی كه در دوران دفاع مقدس توانست، دشمن را از میدان خارج كند، نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بود، خاطرنشان كرد: برای ما و ملت ایران بسیار مهم است كه نیروهای مسلح، توانمندی و قدرت خود در دفاع از كشور را به خوبی به رخ دشمنان كشیدند.

وی تاكید كرد: آمادگی كه آنان در چنین رزمایش‌هایی از خود به نمایش می‌گذارند، دشمن را برای همیشه از هوس و چشم طمع داشتن به سرزمین ایران باز می‌دارد.

وی، رزمایش عظیم محمد رسول‌الله(ص) را نمونه‌ای از آمادگی و توانمندی نیروهای نظامی ایران دانست و اظهار داشت: هوشیاری و حضور قدرتمندانه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در آب‌های داخلی و بین‌المللی، نشانه توانمندی‌های فنی و آموزشی و اقتدار و انگیزه و ایمان نیروهای مسلح كشور است.

رییس جمهوری همچنین خطاب به نیروهای مستقر در این ناوشكن گفت: خداوند چند ویژگی به شما جان‌ بركفان نیروهای مسلح كشورمان عطا كرده كه در كمتر نیروی مسلح دیگری قابل مشاهده است كه اولین این ویژگی‌ها ایمان و دیگری ارتباط صمیمانه بین نیروهای مسلح و مردم است و مردم ما امروز نیروهای مسلح سرزمین خود را به مثابه عزیزترین فرزندان خود می‌دانند كه از ملت و سرزمین ما به خوبی دفاع می‌كنند.**چنین رهبر و فرمانده ای در نیروهای مسلح مایه افتخار همه است

روحانی، سومین ویژگی خاص نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را برخورداری از رهبری دانست كه مورد اعتماد و تكیه همه است و تصریح كرد: كدام نیروی مسلحی را سراغ دارید كه فرمانده عالی آن فقیهی عادل، عالم و مورد احترام و اعتماد مردم است كه از نوجوانی زندگی خود را وقف جهاد و مبارزه كرده و در این راه به درجه رفیع جانبازی رسیده باشد.

وی اضافه كرد: چنین رهبر و فرمانده‌ای مایه افتخار همه ما، سرزمین و ملت ایران و همه نیروهای مسلح كشورمان است.

رییس جمهوری با اشاره به این كه ملت ایران و به ویژه نیروهای مسلح آن، از نخستین روز پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی، مورد تحریم قرار گرفتند، تصریح كرد: این تحریم‌ها نه تنها نتوانسته قدرت نیروهای مسلح ما را كم كند بلكه به ارتقا توانمندی‌ها با تكیه بر توان داخلی آنها نیز افزوده است به شكلی كه امروز توان تامین همه تجهیزات، امكانات و سلاح‌های مورد نیاز نیروهای مسلح در داخل كشور ما وجود دارد و از همه اینها مهم‌تر امروز توانمندی بسیار مطلوبی در عرصه آموزش‌های نظامی از جمله در نیروی دریایی داریم.

روحانی خاطر نشان كرد: به خواست خدا و با وحدت و اتحاد میان مردم، دولت و نیروهای مسلح، ایران روز به روز از هر لحاظ پیشرفت خواهد كرد و هیچ ابرقدرتی نخواهد توانست، خدشه‌ای بر اقتدار و استقلال ما ایجاد كند و این افتخاری است كه خداوند در سایه جمهوری اسلامی ایران به ما عطا كرده است.

وی باردیگر تاكید كرد: نیروهای مسلح مایه افتخار ایران است و مردم و دولت قدردان زحمات آنان برای دفاع از عزت و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و دفاع از امنیت كشتیرانی آزاد در آب‌های بین‌المللی، هستند.

رییس قوه مجریه همچنین با گرامی داشت سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت عصر(عج) اظهارداشت: باید به روح امام راحل عزیز و بزرگوارمان كه این اقتدار، استقلال و عظمت را از او به یادگار داریم و به روح همه شهیدان دفاع مقدس به ویژه شهدای نیروی دریایی درود و سلام بفرستیم.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی رییس شورای عالی امنیت ملی صبح امروز (چهارشنبه) برای حضور در رزمایش عظیم محمدرسول الله(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران و بازدید از شماری از پروژه های در حال اجرای جاسك، وارد این شهر بندری در استان هرمزگان شد.

رژه بزرگ نیروهای عملیاتی سطحی، زیرسطحی و پروازی شركت كننده در رزمایش محمد رسول الله(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران ساعاتی پیش همزمان با حضور رییس جمهوری بر عرشه ناوشكن سرفرماندهی جماران برگزار شد.

این رژه با شركت بیش از 100 فروند شناور سطحی، هجومی، راكت انداز، شناورهای زیرسطحی، یگان های پروازی، هواناوها و شناورهای بومی با آرایش تاكتیكی منظم و عبور با شكوه دریایی برگزار شد و نیروهای شركت كننده آمادگی رزمی و اقتدار دریایی خود را به نمایش گذاشتند.

سیام**9012**1336

سرخط اخبار جامعه