اورژانسی شدن 392 نفر در تهران براثر آلودگی هوای شهر

تهران - ایرنا - مدیر روابط عمومی مركز اورژانس تهران گفت : 392 نفر بیمار قلبی و تنفسی كه تعدادی از آنان روز گذشته بخاطر آلودگی هوای شهر از اورژانس تهران خدمات درمانی دریافت كردند .

'حسن عباسی' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد بیماران قلبی و تنفسی در شهر تهران افزایش یافته بطوری در روز جمعه ( 5 دی ماه) 364 فرد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی از خدمات درمانی مركز اورژانس تهران بهره مند شدند كه این تعداد در روز گذشته (دوشنبه) به 392 نفر رسید.

وی از افزایش حدود پنج درصدی ماموریت های این مركز طی روز گذشته نسبت به روز قبل از آن با توجه به بروز پدیده آلودگی هوا در شهر تهران خبر داد.

وی اظهار كرد: مركز اورژانس تهران یك هزار و 372 ماموریت را در روز شنبه هفته جاری انجام داد كه این تعداد در روز گذشته به یك هزار و 434 ماموریت افزایش یافته است.

عباسی در خصوص گسترش خدمات و مراكز امدادی اورژانس در سطح شهر تهران نیز گفت: در صورت تصویب كمیته اضطرار آلودگی استان تهران، آمبولانس های مركز اورژانس با هدف خدمت رسانی بیشتر به شهروندان در میادین و معابر اصلی و پرتردد شهر مستقر خواهد شد.

وی به شهروندان تهرانی به خصوص افراد سالخورده، خانم های باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه كرد ضمن پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری درون شهری، در صورت ضرورت برای تردد در سطح شهر، از ماسك استفاده كنند.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران همچنین با اشاره به اینكه مزایای مصرف لبنیات در مواقع بروز آلودگی هوا، افزود: مصرف لبنیات نقش بسیار مهمی در دفع سموم اضافی بدن به ویژه برای گروه های خاص شامل زنان باردار، كودكان و سالخوردگان دارد.

عباسی افزود: شهروندان در صورت بروز هر گونه مشكل و نیاز به خدمات درمانی مركز اورژانس، مراتب را از طریق سامانه 115 گزارش كنند.

تهرام/519/1109/ 1625