مصرف مواد مخدر و تاثیر آن بر افزایش خشونت های خانگی

شیراز- ایرنا- مدیركل دفتر توسعه مشاركت های مردمی ستادمبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت:بیش از 60 درصد از خشونت های خانگی اعم از كودك آزاری، همسرآزاری و بیش از 50 درصد طلاق ها در كشور ناشی از مصرف مواد مخدر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حسن موسوی، روز یكشنبه در جشنواره ملی ایده های برتر در حوزه مبارزه با مواد مخدر در شیراز افزود: افزایش پرونده های قضایی مرتبط با این مسایل و افزایش خشونت علیه زنان از حدود پنج درصد در سال گذشته به حدود 9 درصد در سال جاری برای جامعه به عنوان یك تهدید شناخته می شود.

وی ادامه داد: ایجاد امنیت و افزایش ضریب احساس امنیت در جامعه تنها بر عهده مسوولان و دستگاه ها و مجموعه های دست اندركار نیست بلكه تك تك شهروندان در زمینه ایجاد امنیت مسوول هستند و باید شرایط مشاركت آنها در حوزه تامین امنیت به گونه ای فراهم شود تا شاهد جامعه ای سالم، پویا و برخوردار از امنیت بالا باشیم.

او اظهار كرد: بررسی های سال های 86 و 90 نشان می دهد كه چهار عامل لذت، تفریح، كنجكاوی و فرار از مشكلات از اصلی ترین دلایل گرایش افراد به مواد مخدر بوده است .

وی ادامه داد: باید شرایط برای توسعه و گسترش شادی های مشروع در جامعه فراهم شود تا جوانان و دیگر افراد جامعه برای یافتن شادی در دام شادی های زودگذر و مخرب گرفتار نشوند.ك/2

678 /675 /1596