حداد عادل: حصر خانگی سران فتنه به نفع نظام است

تهران- ایرنا- رییس فراكسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: حصر خانگی سران فتنه به نفع آنان و نظام است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، غلامعلی حداد عادل این مطلب را روز یكشنبه در حاشیه همایش راه روشن كه به مناسبت سومین سالگرد شهادت شهید مصطفی احمدی روشن در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه آیا حصر سران فتنه مجازات حداقلی یا حداكثری است بیان كرد.

وی در ادامه اظهار داشت: فعالیت امثال شهید احمدی روشن به جمهوری اسلامی ایران اقتدار و عظمت می دهد اما دشمنان دوست دارند كشور بزرگ ما همواره همانند زمان قاجار و پهلوی در اختیار آنان باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هر دانشجویی برای اقتدار ایران و استقلال كشور كار كند می داند كه استكبار جهانی دشمن ایران است.

حداد عادل همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه برخی اصلاح طلبان همچون شیرزاد فعالیت هسته ای در كشور را روند اشتباهی می دانند پاسخ شما به این افراد چیست گفت: اگر آنان معتقدند كه در هسته ای پیشرفت نكرده ایم باید به آمریكا و اروپا بگویند نگران نباشند و تحریم بر سر آن چیزی كه وجود ندارد به چه دلیل است؟

حداد عادل افزود: اگر شیرزاد پاسخ دهد كه این یك بهانه است، به او می گوییم اگر هسته ای هم نباشد آنها هر چیز دیگر را بهانه می كنند و با دشمن بهانه جو راهی برای به نتیجه رسیدن وجود ندارد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه چرا مقامات دولتی نسبت به این سخنان شیرزاد اظهار مخالفتی نكرده اند گفت: ترجیح می دهیم در داخل كشور به بگو مگوها دامن زده نشود چرا كه اگر فضای تشنج در جامعه ایجاد شود این به دشمن كمك می كند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر عبارات و كلماتی گفته می شود كه به منتقدان هسته ای اهانت شود، ما ترجیح می دهیم تحمل كنیم و حرف منطقی بزنیم.

وی درخصوص حضور منتقدان توافق ژنو در رسانه ملی نیز اظهار داشت: آنها تقاضاهایی دارند و بحث منطقی نیز ایرادی ندارد.

حداد عادل ادامه داد: زمانی كه حرفی را بشنویم كه دوست نداشته باشیم بهتر است واكنش نشان ندهیم چرا كه در فضای جامعه باید وحدت و آرامش وجود داشته باشد كه تیم مذاكره كننده هسته ای نیز دست بالایی داشته باشد.

سیاسی(3)**9254**م.ب/1449