۷ دی ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۴۷
کد خبر: 81441306
۰ نفر
گروهك منافقین رسما از داعش حمایت كرد

تهران - ایرنا - اخبار گوناگون انتشار یافته حاكی از همكاری گسترده اطلاعاتی و میدانی منافقین با داعش در عراق است كه با سكوت این گروهك مواجه شده بود، ولی اكنون منافقین با ابراز خشم از هماهنگی تهران و بغداد برای مبارزه علیه این گروه تروریستی تكفیری، خواستار توقف فوری اقدامات ضد داعشی شده است.

به گزارش پایگاه خبری العرب، گروهك تروریستی منافقین در بیانیه ای كه دیروز (شنبه) انتشار یافت در حمایت آشكار از داعش و جنجال آفرینی علیه اقدامات ضدداعشی، نوشته است: اقدام علیه داعش نقض آشكار موافقتنامه های شورای امنیت است.

براساس این گزارش، در بیانیه منافقین كه نسخه ای از آن در اختیار العرب قرار گرفته این گروهك بدون اشاره به مشاركت گسترده قبایل اهل سنت و قشرهای مختلف قومی و اعتقادی عراق در قالب شبه نظامیان با هماهنگی ارتش این كشور برای مبارزه با تروریست های تكفیری، ادعا كرده است كه «همكاری تهران و بغداد در مبارزه با داعش، اهدافی ضد سنی دارد».

گروهك منافقین همچنین در بیانیه خود به موج كشتار مردم بویژه زنان و كودكان كرد و ایزدی توسط داعشی ها اشاره ای نكرده است.

آذرماه سال جاری هم رییس هیات سیاسی جریان انتفاضه شعبانیه عراق گفته بود: اطلاعات موجود نشان می دهد، گروهك تروریستی منافقین، اطلاعات و نقشه های مناطقی از عراق را در اختیار داعش قرار داده است.

«ابوالفقار الشمری» افزود: كاملا روشن است كه منافقین یكی از سرنخ های اصلی تروریسم در عراق هستند و علاوه برآن، تاریخ سیاه و خونین این گروهك در سركوب انتفاضه مردم عراق در دوران صدام را نباید فراموش كرد.

گروهك منافقین در دوران جنگ تحمیلی با استقرار نیروهای خود در عراق (اردوگاه اشرف) كنار نیروهای بعثی علیه ایران قرار گرفت و مرتكب چندین عملیات تروریستی در كشور شد.

منافقین همچنین پس از شكست صدام در مقابل حمله آمریكا و مواجهه رژیم بعثی با قیام های مردمی، در كنار ارتش صدامی مسئولیت عملیات میدانی سركوب عراقی ها بویژه كردها و شیعیان را بر عهده گرفت كه سبب تقدیر صدام از سركردگان منافقین شد.

تمام**