روحانی: جهان به پیام صلح و عدل و آزادی پیامبران الهی نیازمند است

تهران - ایرنا - رییس جمهوری در پیامی به هموطنان مسیحی و سایر مسیحیان جهان، با تبریك تولد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال 2015 میلادی تصریح كرد: جهان امروز بیش از هر زمان دیگر ، به پیام صلح و عدل و آزادی پیامبران الهی نیازمند است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» در پیام تبریك خود افزوده است: وظیفه بزرگ اندیشمندان جهان اسلام و مسیحیت این است كه با روشن بینی و آگاهی، مردمان را با پیام معنویت الهی آشنا كنند و در برابر تحریف خشونت آمیز دین خدا بایستند.

متن پیام رییس جمهوری به این شرح است:

به نام خدا

میلاد مسیح بشارتی بود بر بشر كه پس از تاریخی خونبار از خشم و خشونت، صلح و دوستی و همزیستی چونان ارزشهای جاودان و عام الهی تجلی یابند.

عیسی مسیح در جامعه ای زاده شد كه ایمان و الحاد هر دو ابزار استبداد بودند. الحاد مذهب رسمی امپراطوری روم بود كه خدایان متعدد را بر جای خدای واحد گذارده بودند و حكومتی بر پایه دیكتاتوری ساخته بودند و اهل ایمان آن زمان یعنی قوم بنی اسرائیل نیز جز به قوم و قبیله خویش نمی اندیشیدند و نه تنها برای نجات بشر از شر استبداد و الحاد تلاشی نمی كردند بلكه گاه ارباب و سران ایشان ، در برابر آزادی قوم خویش بر اسیری اكثریت مردم دم فرو می بستند.

مسیح آمد تا بشارت دهد خدا یكی است ، اما برای یك قوم و قبیله نیست. خدا یكی است و برای همه بشر، یكی است. مسیح آمد تا بگوید قوم برتر ، قوم بالاتر ، قوم برگزیده وجود ندارد . هركس كه به خدای واحد ایمان آورد ، رستگار می شود. در بشارت مسیح از رنگ و تبار و نام و نشان و عشیره و قبیله كسی نمی پرسند. پیام او پیامی جهانی ، مذهب او مذهبی انسانی و آئین او آئینی رحمانی بود.

راهی كه مسیح نجات بخش قوم خویش ، بر همه اقوام گشود راه همیشگی انبیای الهی بوده است . راهی كه پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) نیز در استمرار قاعده لطف الهی تداوم بخشید و به كمال رساند.

ما ایرانیان به عنوان یكی از اولین اقوام و ملل مسلمان همواره تجربه خوبی از همزیستی با هم میهنان مسیحی خویش داشته ایم . مسیحیان ایران به ندای مسیح گوش فرا دادند كه پیامش صلح و دوستی بود و دیگر ایرانیان نیز به ادب و فرهنگ همزیستی با این هم میهنان پایبند ماندند. پیش از اسلام ، ایرانیان به مسیحیان آزرده از آزار امپراطوری ملحد روم پناه دادند ، و پس از اسلام نیز ، در پرتو آموزه های دین رحمت ، همواره مسیحیان در امن و امان ایران به صلح و صفا زیسته اند .

ما به ایرانی كه خانه همه ایرانیان اعمّ از مسلمان و مسیحی و یهودی و زرتشتی است افتخار می كنیم و احترام به همه ادیان الهی را آموزه گرانقدر اسلام رحمت می شناسیم .

به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران ، میلاد خجسته پیام آور صلح و دوستی حضرت عیسی بن مریم (علی نبینا و آله و علیه السلام) را به همه هم میهنان مسیحی و مسلمان به ویژه شهروندان ارمنی و آشوری ایران عزیز و به همه خداپرستان جهان تبریك می گویم و پیام وحدت آفرین قرآن را هدیه زیبای چنین روزی می دانم كه پیروان ادیان الهی را به تاكید بر ارزشهای مشترك دعوت می كند و پرستش خدای یگانه را محور ایستادگی در برابر ستمگری و بهره كشی می شمارد.

جهان امروز ، بیش از هر زمان دیگر ، به پیام صلح و عدل و آزادی پیامبران الهی نیازمند است و این وظیفه بزرگ اندیشمندان جهان اسلام و مسیحیت است كه با روشن بینی و آگاهی ، مردمان را با پیام معنویت الهی آشنا كنند و در برابر تحریف خشونت آمیز دین خدا بایستند.

در آستانه سال نو میلادی ، همه انسانهای آزاد اندیش و صلح دوست را به برادری و دوستی فرامی خوانم و امیدوارم سال 2015، سالی تواَم با سعادت و رفاه برای همه مردم جهان باشد.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

سیام(1)**9189**1449

سرخط اخبار سیاست