۴ دی ۱۳۹۳،‏ ۵:۵۰
کد خبر: 81437490
۰ نفر
روزنامه كيهان در يك نگاه

تهران - ايرنا - روزنامه كيهان در شماره امروز پنجشنبه «اصرار بر نژادپرستي، بحران آمريكا را شعله‌ور كرد» را تيتر يك كرده و در ادامه با انتشار عكسي از حضور رييس جمهوري در جمع مردم بيرجند به مصوب شدن 21 طرح به ارزش 270 ميليارد تومان در استان خراسان جنوبي اشاره كرده است.

به گزارش ايرنا، در خبر يك اين روزنامه آمده است: طي روزهاي گذشته كشتار سياهان و تبرئه قاتلان آنها در آمريكا دوباره آتش خشم مردم اين كشور را شعله ور كرده و آنها را به خيابان‌ها كشاند.

ديروز (چهارشنبه) به دنبال كشته شدن يك نوجوان سياه پوست ديگر به نام «آنتونيو مارتين» به دست پليس آمريكا در حومه شهر سنت لوئيس، جايي كه مايكل براون نوجوان سياه پوست غيرمسلح با شليك پليس جان خود را از دست داد، بار ديگر مردم به خيابان‌ها ريختند و با پليس درگير شدند.

بر اساس اين گزارش، اين نوجوان 18 ساله در پمپ بنزين «موبيل» در حومه «بركلي» سنت لوئيس كشته شده است.

خبرگزاري آسوشيتدپرس اعلام كرده كه پليس سنت ‌لوئيس مدعي است قرباني سياه پوست در پمپ بنزين با خود سلاح حمل مي‌كرد، در حالي كه رسانه‌ها و شاهدان عيني مي‌گويند «آنتونيو مارتين» هيچ سلاحي در اختيار نداشته و كاملا غيرمسلح بوده است.

كاربران شبكه‌هاي اجتماعي نيز تصاوير و ويدئويي‌هايي از مادر اين قرباني سياه پوست منتشر كردند كه وقتي متوجه مي‌شود پسرش كشته شده است، گريه مي‌كند و به خبرنگاران مي‌گويد: آنها به سمت پسر من تيراندازي كردند.

گزارش‌ها نشان مي‌‌دهد كه جسد مارتين به مدت دو ساعت روي زمين افتاده بود.

به دنبال رسانه‌اي شدن خبر اين جنايت، هزاران نفر از مردم شهر سنت لوئيس به خيابان‌ها ريختند و پمپ بنزيني كه در آن به سمت اين نوجوان سياه پوست 18 ساله تيراندازي شده بود را به آتش كشيدند.

معترضان سپس به شدت با پليس درگير شدند كه به دنبال آن تعدادي نيز توسط پليس دستگير شدند. نيروهاي پليس براي متفرق كردن معترضين در اطراف پمپ‌ بنزين بركلي به طور گسترده از باتوم و گاز اشك‌آور استفاده كردند.

«نفت 20 دلار هم شود توليد را كاهش نمي‌دهيم»، «حمله تروريستي داعش به عشاير سني عراق 44 شهيد و 62 مجروح برجاي گذاشت»، «افزايش همكاري ايران و عراق در پاسخ به شيطنت نفتي عربستان»، «حصر سران فتنه قانوني است»، «وزارت خارجه ما و طرح دميستورا» و «با 2 بار آشوب‌افكني ظرف 10 سال مي‌توانيد از صلح و تحمل حرف بزنيد» از ديگر عناوين برجسته اين شماره روزنامه كيهان است.

شبس (2) 1346 **1613 ** 1551