۳ دی ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۱۵
کد خبر: 81436803
۰ نفر
انتشار روزنامه مردم امروز از 6 دی

تهران- ایرنا- سردبیر روزنامه 'مردم امروز' از انتشار این نشریه در روز شنبه آینده (6 دی) خبر داد و گفت: مردم امروز در 32 صفحه رنگی منتشر خواهد شد.

محمد قوچانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه رسانه ایرنا افزود: بر اساس اعلام قبلی قرار بود روزنامه مردم امروز از 24 آذر 93 منتشر و روی كیوسك های مطبوعاتی برود اما به علت تعطیلی های این هفته و همچنین نیمه تعطیل بودن پنجشنبه ها كه بسیاری از اداره ها و شركت ها بطور عملی تعطیل هستند، تصمیم بر این شد كه این روزنامه از 6 دیماه 93

(شنبه) منتشر و روی پیشخوان دكه های روزنامه فروشی ها قرار گیرد.

سردبیر روزنامه مردم امروز ادامه داد: گرایش روزنامه دفاع از منافع ملی كشور و از لحاظ فكری به گفتمان اصلاحات تعلق دارد.

وی این نشریه را حامی دولت یازدهم (تدبیر و امید) می داند كه محور اصلی فعالیت آن نیز بر این اصل استوار است.

قوچانی یادآور شد: 'مردم امروز' به مدیر مسئولی احمد ستاری مجوز خود را از هیات نظارت بر مطبوعات اخذ كرده است.

وی عضویت در شورای سردبیری روزنامه اطلاعات، اولین سردبیری روزنامه همشهری و مدیركلی مطبوعات وزارت ارشاد در دوران اصلاحات را از جمله سوابق احمد ستاری مدیر مسئول این روزنامه برشمرد.

قوچانی همچنین رعایت و احترام به قوانین كشور در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و قانون مطبوعات را از دیگر محوریت های اصلی روزنامه مردم امروز عنوان كرد.

وی گفت: در مرحله دوم تحقق آن چیزی است كه به عنوان ائتلاف سیاسی خاتمی، هاشمی رفسنجانی و روحانی شناخته می شود و در واقع تداوم گفتمان 24 خرداد است.

به گفته وی، بنای ما بر حمایت از دولت و پیوند اصلاحات و تفكرات اصلاحی و تفكر اعتدالی است.

سردبیر روزنامه مردم امروز گفت: در شرایط فعلی در حقیقت نیاز به شناخت جنبش دموكراسی بر پایه و اساس اعتدالی و میانه روی در كشور داریم.

قوچانی با بیان اینكه مبنای روزنامه مردم امروز حمایت از دولت و پیوند اصلاحات و تفكرات اصلاحی و تفكر اعتدالی است، تاكید كرد: صفحات روزنامه ما به روی اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل باز است؛ چرا كه براین باوریم كه باید یك روزنامه ملی به معنای واقعی كلمه در كشور باشیم.

وی همچنین با بیان اینكه روزنامه مردم امروز خبری و تحلیلی بوده و صرفا سیاسی نیست گفت: در این روزنامه صفحاتی در حوزهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گزارش و جامعه نیز اختصاص یافته است.

به گفته قوچانی، در این روزنامه همچنین در حوزه خبری سعی می شود با توجه به وضعیت شبكه های اجتماعی با طراحی صفحاتی در روزنامه بتوانیم برای مخاطبان یك بسته بندی تحلیلی و خبری مناسب تعبیه كنیم و در كنار سایر روزنامه ها و نشریان كشور یك صدایی دیگر باشیم.

فراهنگ**1355**1027