تربيت انسان سالم مبناي آموزش و پروش است

سلماس، اروميه - ايرنا - معاون پژوهش، برنامه ريزي و نيروي انساني آموزش و پرورش آذربايجان غربي گفت: نهاد آموزش و پروش مهمترين نقش را در فرآيند توسعه منطقه دارد و مبناي آن نيز تربيت نيروي انساني سالم است.

ابراهيم محمدي عصر روز سه شنبه در مراسم توديع ومعارفه رئيس جديد آموزش وپرورش سلماس كه با حضور امام جمعه، فرماندار وجمعي از مسئولان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد گفت: براي اجراي تحول بنيادين در آموزش و پرورش، معلمان از اصلي ترين اركان اجراي اين سند هستند.

وي افزود: در سند تحول و توسعه بنيادين آموزش و پرورش دانش آموزان بايد به سوي ارزش هاي والاي انساني به نحوي كه ارزشها را در زندگي به كار بندند، سوق يابند.

محمدي خواستار كمك فرهنگيان در امر پژوهش شد و افزود: در سال آينده همايش هاي نقد برتر از سوي اداره كل آموزش و پرورش استان مربوط به كتاب هاي جديد التاليف دوره ابتدايي برگزار مي شود كه اميد مي رود معلمان ابتدايي استان با ارائه مقالات به صورت جدي در آن شركت كنند.

معاون پژوهش، برنامه ريزي و نيروي انساني آموزش و پرورش آذربايجان غربي با اشاره به اينكه در استان نزديك به 200 كلاس درس زير 10 نفر در مناطق روستايي و محروم فعاليت دارند خواهان همكاري تمامي ارگانها و نهادهاي دولتي درجهت جذب افراد بازمانده از تحصيل شد.

وي همچنين با بيان مشكلات آموزش و پرورش و ارائه آماري از وضعيت آموزشي و پرورش سلماس خواستار تلاش مضاعف مدير جديد آموزش و پرورش اين شهرستان شد.

امام جمعه سلماس هم در اين آئين اظهار كرد: آموزش و پرورش نقش اساسي در پيشرفت هاي اجتماعي و فرهنگي دارد و امروز بايد براي اجراي سند راهبردي توسعه آموزش و پرورش حركت كرد.

حجت الاسلام سيدمحمد موسوي اضافه كرد: ضروري است در منطقه زمينه هاي لازم براي توليد علم و نوآوري فراهم و مطالبه علمي و تقويت روحيه خواستن، پرسيدن، يادگرفتن، تحليل و به ميدان عمل در آوردن در دانش آموزان ايجاد شود.

امام جمعه سلماس، خواستار استفاده از نظرات فرهنگيان و صاحبنظران براي توسعه و پيشرفت آموزش و پرورش منطقه شد.

فرماندار سلماس هم در اين جلسه با اشاره به افزايش 11 درصدي بودجه دولت در سال جاري از افزايش 26 درصدي بودجه آموزش و پرورش گفت: دولت به مباني زيرساختي به خصوص در بحث آموزش و پرورش توجه ويژه اي دارد.

مسعود حاجي عليلو نظارت بر امر آموزش، تقويت آموزش و حمايت از مديران و تلاشگران امر آموزشي تاكيد كرد و افزود: از محورهاي اساسي و قابل توجه در بحث آموزش و پرورش سلماس تجزيه و تحليل برنامه ها و قرار دادن آنها در اختيار آموزشگاه ها و استفاده از نظرات و ديدگاه هاي معلمان و پيشكسوتان آموزش و پرورش مي باشد.

وي ارتباط سازنده مديران مدارس با اولياي دانش آموزان و افزايش تعامل با آنان را ضروري دانست و گفت: مسوولان آموزش و پرورش با رصد كردن شاخص ها سبب ارتقاي جايگاه آموزشي در زمينه كنكور، كميت و كيفيت، نمرات و معدل مي شود.

وي ادامه داد: آموزش و پرورش در تربيت نيروي انساني و تحقق اهداف و سياسي اجتماعي جامعه نقش اساسي دارد و شاداب سازي و زيباسازي فضاي مدارس به لحاظ فيزيكي و رواني بسيار ضروري است.

فرماندار سلماس از مديران مدارس خواست به بحث ارتقاي سطح علمي دانش آموزان و بالا بردن شاخص ها به لحاظ كيفي توجه ويژه اي داشته باشند و اظهار كرد: بايد از تمام ظرفيت هاي شهرستان براي بهبود وضعيت آموزش و پرورش سلماس استفاده شود.

دراين مراسم رسول موسي زاده به عنوان رئيس جديد آموزش و پرورش سلماس معرفي و از زحمات سيدالهوردي قريشي رئيس قبلي با اهداي لوح قدرداني شد.

شهرستان سلماس با داشتن 200 هزار نفر جمعيت در 90 كيلومتري مركز آذربايجان غربي قرار دارد.

7127/581

سرخط اخبار استان‌ها