قدردانی ازحمایت ایران از ملت و مقاومت لبنان
/ موفقیت مذاكرات هسته ای به نفع همه است

بیروت – ایرنا - « نبیه بری» رییس مجلس لبنان با بیان اینكه « حل بحران سوریه تنها با راهكارسیاسی و گفت وگوهای سوری – سوری میسر است»، تاكید كرد كه موفقیت مذاكرات هسته ای ایران و گروه 1+5 به نفع همه و گامی مستحكم برای تحقق امنیت بین المللی است.

به گزارش ایرنا، نبیه بری ظهر دوشنبه در ضیافت ناهاری كه به افتخار « علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه وی ترتیب داد، خاطرنشان كرد كه با ادامه روند سرازیر شدن عناصر مسلح به داخل سوریه و كمك های مالی و تسلیحاتی به آنها بحران سوریه حل نخواهد شد.

وی بر ضرورت ادامه حمایت از ملت فلسطین برای تحقق آرزوها و آمال ملی آنان تاكید كرد و از حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، « حسن روحانی» رییس جمهوری ، دولت ، مجلس و ملت ایران در حمایت از لبنان و مقاومت آن بویژه تجهیز مقاومت به امكانات لازم برای مقابله با تجاوزها قدردانی كرد.

رییس مجلس لبنان اظهارداشت:حملات تكفیری برای به آتش كشیدن عراق بعداز سوریه و همچنین توطئه صهیونیست ها برای شهرك سازی در لبنان شكست خورده است و صهیونیست ها اكنون در صدد شهرك سازی در جولان سوریه و یهودی سازی فلسطین هستند.

وی با اشاره به شهادت « زیاد ابوعین» وزیر فلسطینی بدست صهیونیست ها و تلاش آنها برای ویران كردن نوار غزه و تبدیل آن به تلی از خاكستر، تاكید كرد: اما امروز فلسطین برغم استفاده برخی قدرت ها از حق وتو در حمایت از رژیم صهیونیستی در سازمان ملل پیروز شده است.

نبیه بری به جنگ هوایی به اصطلاح ائتلاف بین المللی به سركردگی آمریكا علیه داعش در عراق و سوریه اشاره كرد و گفت كه این جنگ به برقراری امنیت منجر نخواهد شد و مطلوب این است كه برای توسعه و گسترش اندیشه دینی صحیح تلاش شود.

رییس مجلس لبنان خاطرنشان كرد: آقای لاریجانی در دیداری كه چند وقت قبل داشتیم از من در باره گام بعدی باراك اوباما رییس جمهوری آمریكا سئوال كرد و من معتقدم كه احدی در دنیا نمی تواند گام بعدی در خاورمیانه را از قبل متوجه شود زیرا به جادو نیاز است نه اندیشه و فكر كردن.

نبیه بری تصریح كرد: اكنون كشف شده است كه برخی اقدامات تحت عنوان ربیع عربی دروغ بوده است و با قدرت و زور نمی توان آزادی را در خاورمیانه كه آمادگی آن را ندارد، محقق ساخت.

خاورم ** 1324

سرخط اخبار جهان