توان موشكی ایران در رزمایش «محمد رسول الله(ص)» به نمایش در می آید

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: توان موشكی جمهوری اسلامی ایران در رزمایش «محمد رسول الله(ص)» به نمایش در خواهد آمد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رزمایش مشترك ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان «محمد رسوال الله(ص)» از چهارم تا دهم دی ماه از شرق تنگه هرمز تا پایین تر از خلیج عدن در منطقه ای به وسعت دو میلیون و 200 هزار كیلومتر مربع برگزار خواهد شد.

در این رزمایش نیروهای دریایی، هوایی، زمینی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) حضور خواهند داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح پنجشنبه در نشست خبری این رزمایش در ستادكل ارتش، در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا، مبنی بر اینكه چه بخش از توان موشكی ایران در این رزمایش به نمایش در خواهد آمد، گفت: توان موشكی ایران اسلامی را با انواع پرتاب های موشك سطح به سطح، ساحل به دریا، زمین به هوا و هوا به سطح به نمایش خواهیم گذاشت.

امیر دریادار «حبیب الله سیاری» در رابطه با حضور نیروهای خارجی در منطقه رزمایش و خلیج فارس افزود: به نیروهای فرامنطقه ای كه بر اساس قوانین بین المللی در خلیج فارس حضور دارند، كاری نخواهیم داشت.

منطقه رزمایش «محمد رسول الله(ص)» از شرق تنگه هرمز تا شمال اقیانوس هند است، از این رو خلیج فارس شامل منطقه رزمایش نمی شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: منطقه را به عنوان منطقه تمرین و تیر اندازی مشخص كرده و در این زمینه اطلاعیه داده ایم اگر كسی در زمان رزمایش منطقه را ترك نكند، مسوولیت آن با خودش است.

وی افزود: از آنجا كه منطقه رزمایش «محمد رسول الله(ص)» تا مدار 10 درجه یعنی پایین خلیج عدن است، ناوگروه ها و نیروهای دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران كه جهت انجام ماموریت به آب های آزاد اعزام شده اند نیز در این رزمایش حضور دارند.

به گفته امیر دریادار سیاری، در این رزمایش دو نوع پهپاد دریا پایه و ساحل پایه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به كار گرفته می شود.

اجتمام ** 9303 ** 1071