گزارش اخیر سنا دروغ بودن ادعای حقوق بشری آمریكا را ثابت كرد

تهران - ایرنا - رییس قوه قضاییه گفت: گزارش اخیر سنای آمریكا نشان داد ادعاهای حقوق بشری این كشور كه گوش فلك را پر كرده، دروغی بیش نیست.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله «صادق آملی لاریجانی» روز چهارشنبه در جلسه مسوولان عالی قضایی، با تسلیت دهه آخر صفر، به گزارش كمیته اطلاعاتی سنای آمریكا و حمایت دولتمردان این كشور اشاره كرد و افزود: اقدامات ضد بشری دولت بوش بر همگان روشن است و تجاوز به حقوق افراد و ملت ها در سراسر جهان و حمله به عراق و افغانستان و كشتن مردم بی گناه بر كسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: اما در دوران ریاست جمهوری كنونی آمریكا ادعا می شود كه وقایعی مانند حمله به شهروندان آمریكایی و شكنجه و كشتن سیاه پوستان مهم نیست و انتشار آن نیز نشان از قدرت این كشور است؛ آن هم در حالیكه ادعاهای حقوق بشری آمریكا گوش فلك را پر كرده است.

آیت الله آملی لاریجانی با طرح این پرسش كه چرا از شش هزار صفحه گزارش فقط بخش كوچكی از آن منتشر شده، افزود: بزرگترین فجایع علیه مردم كشورهای دیگر و حتی مردم آمریكا شكل می‌گیرد و در واقع مقامات و پلیس و نیروی نظامی این كشور مردم را ابزاری برای نیل به اهداف خود كرده‌اند و تبرئه پلیس مجرم بحسب پاره‌ای گزارش‌ها، یكی از همین افتضاحاتی است كه این موضوع را اثبات می‌كند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اینكه آمریكایی ها موضوعی مانند قصاص را ضد حقوق بشر می‌دانند اما خود دست به هرگونه قتل و غارت و شكنجه می زنند، ابراز امیدواری كرد این وضعیت ضد حقوق بشری در آمریكا پایان یابد، گرچه بعید است كه آنان از اعمال و رفتار فجیع علیه انسانهای بی گناه در داخل خاك آمریكا و سایر نقاط جهان دست بردارند.** اجتماع عظیم اربعین، پدیده ای نادر در جهان است

رییس قوه قضاییه با بیان اینكه پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) واسطه‎های فیض الهی هستند و اعمال و رفتار انسانها در محضر آنان است، گفت: امیدواریم پیامبر اكرم(ص) كه در واقع رحمه للعالمین است، در زندگی دنیوی و اخروی ما دستگیرمان باشد و همه مسلمین بواسطه توجه به مقام 14 معصوم(ع) بتوانند در مسیر كمال الهی قرار گیرند.

آیت الله آملی لاریجانی با استناد به آیه شریفه «َو ما اَرْسَلْناكَ اِلّا رَحْمَةً لِلعالَمینَ» تاكید كرد: اگر این وسایط فیض الهی نباشند و با انذارها و تبشیرها و راهنمایی‌های خود مسیر درست و حقیقی را به ما نشان ندهند، چگونه می‌توان باور كرد كه بعد از نزدیك به هزار و چهار صد سال از واقعه عاشورا، این واقعه هنوز زنده باشد و مردم را به سوی خود جذب ‌كند.

وی افزود: بعد از درك حقیقت و باطن دعوت به حق از سوی پیامبران و ائمه و روشن شدن چشمها به این حقیقت الهی، انسان بیش از پیش به ناتوانی و ضعف خود پی می‌برد و آنجاست كه نیاز بواسطه‌های نیل به فیض الهی را بیشتر احساس می كند.

رییس قوه قضاییه با تاكید بر اینكه پیامبر بصورت تكوینی شهید بر همه عوالم و بلحاظ تشریعی واسطه وحی الهی است و نسخه‌های شفابخش پیامبر و ائمه لازمه ادامه مسیر است، تصریح كرد: همه اعمال انسان در معرض دید حق تعالی است و پیامبر(ص) و مومنان تقرب یافته به درگاه الهی اعمال انسان را بصورت واقعی و نه اخباری ‌ می بینند و بر این اساس است كه خداوند می فرماید كه شما پیامبران و مومنان شهدای بر مردم یعنی گواه و شاهد اعمال و رفتار مردم هستید.

آیت الله آملی لاریجانی تاكید كرد: بر حسب این آیات، ظاهرا تمام مردم نمی‌توانند این مقام را داشته باشند و این مقام، مخصوص اولیای الهی است كه حاضر و ناظر هستند و اعمال مردم در محضر آنهاست.

رییس قوه قضاییه با ابراز امیدواری نسبت به اینكه همه بتوانند در محضرحق تعالی و پیامبر اكرم(ص) و ائمه(ع) به وظایف خود عمل كنند و عامل به دستورات دینی والهی باشند؛ ارادت و توجه امت مسلمان به ویژه شیعیان به واقعه عاشورا و حضور میلیونی در مراسم اربعین را نشانه ‌ای از یك پدیده عظیم اجتماعی، برگرفته از نقش و جایگاه عظیم ائمه اطهار(ع) و مقام معنوی و تأثیرگذاری آنان دانست و گفت: این اجتماع عظیم، پدیده‌ای نادر در جهان است كه هیچ دولت و حكومتی نمی‌تواند این چنین جمعیت بیست میلیونی را گردهم بیاورد.

رییس دستگاه قضا تاكید كرد: این حركت خودجوش جز با عشق به ائمه اطهار(ع) و امام حسین(ع) میسر نمی‌شود و چیزی جز حقیقت عظیم باطن عالم و تاثیر ماندگار حرارت و معنویت انوار قدسی ذات مقدس حضرت اباعبدالله(ع) و ماندگاری عمل صالح در محضر خداوند را نشان نمی دهد.

وی ادامه داد: به لحاظ مادی، وقایع و جنگهای بسیار بزرگتری قبل و بعد از واقعه عاشورا شكل گرفته و این جنگها كم هم نبوده‌اند، اما از هیچكدام اثر قابل توجهی بر جای نمانده و این حادثه عاشوراست كه بعد از هزار و چهار صد سال همچنان شور و شوق و حرارت جانگدازی را بر قلوب مومنان وانسانهای آزاده ایجاد می‌كند.

به گفته رییس دستگاه قضا، هیچ تحلیل سیاسی و مادی چنین تاثیرگذاری و ماندگاری را توجیه نمی كند، جز اینكه باید چشم بصیرت را باز كرد و ملاحظه كرد كه چگونه اگر عملی برای خدا باشد و به نیت قرب الهی صورت گیرد، این چنین ماندگار می شود و مسیر زندگی مومنان را عوض می كند.

براساس این گزارش، در جلسه مسوولان عالی قضایی، رییس سازمان بازرسی كل كشور گزارشی از سفر به چین و چگونگی حمایت از سرمایه‌گذاری سالم و مقابله با فساد در این كشور را ارائه داد.

همچنین گزارشی از وضعیت بودجه دستگاه قضایی در سال آینده از سوی معاون راهبردی قوه قضاییه ارائه شد و در خصوص آن بحث و بررسی صورت گرفت.

اجتمام(1) ** 9317 ** 1071

سرخط اخبار جامعه