جزئیاتی از حادثه گروگانگیری در سیدنی استرالیا/ پایان حادثه با مرگ گروگانگیر

تهران - ایرنا - شبكه های خبری با انتشار گزارش هایی در باره حادثه معما گونه گروگانگیری در شهر سیدنی استرالیا كه لحظاتی پیش با حمله ماموران پایان یافت، ادعا كردند كه گروگانگیر یك پناهنده با تابعیت ایرانی - استرالیایی با پرونده های متعدد جنایی در محاكم قضایی و پلیس استرالیا است.

منابع خبری در گزارش های خود از این حادثه گروگانگیری گفتند: فرد مسلح كه چند نفر را در كافه ای در شهر سیدنی استرالیا گروگان گرفته بود، یك پناهنده ایرانی است كه دارای سوابق مجرمانه در استرالیا می باشد.

وكیل سابق فرد گروگانگیر با نام 'مان هارون مونس' كه در استرالیا پناهندگی سیاسی دریافت كرده است ، گفت كه وی این عملیات را به تنهایی انجام داده است.

در این ماجرا ، یك پرچم سیاه رنگ شبیه پرچم گروه تروریستی داعش در پنجره كافه به نمایش درآمده و هنوز تعداد گروگان های در این كافه، مشخص نیست.

منابع خبری می افزایند: فرد مسلح از 3 تن از گروگان ها برای انتقال خواسته های خود استفاده كرده و آنها در كنار پرچم سیاه رنگی قرار داده و مجبورشان كرده بود مقابل دوربین حرف بزنند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از مقام پلیس استرالیا از سیدنی گزارش داد: یك پناهنده كه به تجاوز جنسی متهم و به ارسال نامه های نفرت انگیز به خانواده های سربازان استرالیایی كشته شده در آنسوی مرز متهم است، فرد مسلحی است كه تعداد نامشخصی را در یك كافه در سیدنی به گروگان گرفت.

شبكه خبری ای بی سی نیز گزارش داد: این فرد مان هارون مونس معرفی شده كه به دلیل ارتكاب یك سری تخلفات خشونت بار از جمله همدستی در قتل همسر سابق خود با قرار وثیقه آزاد شده بود.

وی همچنین با بیش از 40 فقره اتهام جنسی و اعمال غیراخلاقی روبه رو است.

منابع خبری در ادامه گزارش های خود افزودند: نیروهای پلیس با حمله به كافه ، همه 30 گروگانها را آزاد كرده است و گفته شده حداقل دو نفر از گروگان ها زخمی شدند.

برخی منابع خبری نیز لحظاتی پیش از كشته شدن گروگانگیر و یك گروگان در جریان آزادسازی گروگان ها از سوی پلیس خبر دادند.

برخی ناظران با اشاره به پاره ای جزییات ادعا شده از سوی پلیس استرالیا درخصوص هویت گروگانگیر كشته شده، شك و ابهاماتی را درخصوص ماهیت این گروگانگیری و اهدافی كه به این بهانه از سوی برخی محافل و رسانه های غربی دنبال می شود، مطرح می كنند.

اروپام / 1773