دبیر شورای عالی امنیت ملی: اقدامات تروریستی هیچ نسبتی با روح اسلام ندارد

آبادان- ایرنا- دبیر شورای عالی امنیت ملی با محكوم كردن انفجارهای بامداد امروز كربلا، گفت: این اقدامات تروریستی هیچ نسبتی با روح اسلام رحمانی ندارد.

'علی شمخانی' روز جمعه در آبادان در گفت و گو با ایرنا، افزود: اقدامات تروریستی در قاموس هیچ دین و مذهبی نیست، و روح اسلام نیز با این اقدامات بیگانه است.

وی این اقدامات را نقشه تروریست ها و وابستگان به صهیونیسم بین الملل خواند و اظهار كرد: جهانیان نیز باید در مقابل این اقدامات ددمنشانه بایستند.

شمخانی با بیان جهاد اقوام كرد، شیعیان و مسلمانان اهل سنت عراق در دفاع از امنیت ملی كشور خود، افزود: تكفیری ها سعی دارند چهره اسلام رحمانی را مخدوش كرده و به جای آن چهره ای خشن به جهانیان نشان دهند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اجتماع میلیونی زائران در اربعین حسینی كربلا را بیانگر وحدت مسلمانان اعم از شیعه و سنی خواند و گفت: اسلام، دین دفاع از مظلوم و مبارزه بی امان و قاطع با زورگویان است.

وی افزود: یقین داریم كه با همكاری مردم عراق و همت جوانان كرد، شیعه و سنی این كشور، امنیت پایدار در این منطقه حاكم شده و پس مانده های جریان ضد اسلامی نیز جمع می شود.

شمخانی گفت: مطمئن هستیم كه عشایر عراق با دفاع از امنیت ملی كشورشان، جریان های تكفیری را از خود دور خواهند كرد.

به گزارش ایرنا، تا بامداد جمعه صدای ششمین انفجار نیز در فضای شهر كربلا به گوش رسید.

پیش از این صدای پنج انفجار گزارش شد كه یكی از آنها در محدوده كیلومتر سه جاده كربلا و نجف بود كه دود آن در فضای منطقه دیده شد.

منابع عراقی می گویند، این انفجارها در منطقه حرم و مركز شهر نبوده است؛ در عین حال میلیون ها زائر اربعین با وجود شنیدن صدای انفجارها، خیابان ها را ترك نكرده و ندای لبیك یا حسین(ع) سر دادند.

به گزارش ایرنا، منابع امنیتی در كربلا اعلام كرده اند كه شماری از این انفجارها با خودروی بمبگذاری شده در محدوده منطقه شرقی شهر كربلا موسوم به دروازه 'طویریج' رخ داده است.

معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر كشور گفت: انفجار خمپاره ای بامداد امروز جمعه در اطراف كربلا، یك كشته و چهار مجروح داشته كه هیچ كدام زوار ایرانی نیستند.

'ناصر چرخ ساز' جمعه در جریان بازدید از مرز چذابه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: در این حادثه شش خمپاره در اطراف كربلا منفجر شد كه خوشبخانه در مناطق شهری نبود.

7102/547/640/686