وزیر تعاون از تعیین ضرایب K استانی در بخش خصوصی خبر داد

تهران - ایرنا - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: مقرر شد سقف تعرفه‌ها و رقم ضریب K در بخش خصوصی حداكثر ظرف مدت دو هفته پس از ابلاغ در استان‌ها مشخص شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی روز دوشنبه در حاشیه نهمین جلسه شورای عالی بیمه در دولت یازدهم در جمع خبرنگاران افزود: كاهش 50 درصدی هزینه‌های همراه بیماران و تحت پوشش رفتن یكی از تجهیزات پزشكی برای نوزادان از جمله مصوبات نهمین جلسه شورای عالی بیمه در دولت یازدهم است.

وی با بیان اینكه مهمترین كار اجتماعی دولت ارتقا سلامت مردم بوده است، اظهار داشت: با مشاركت وزارتخانه های بهداشت و تعاون همكاری‌های بین دستگاهی كه از معضلات كشور بوده، بهبود یافته و می‌تواند الگو و نمونه‌ای برای دیگر دستگاه‌ها باشد.

وی در ادامه به اعلام مصوبات نهمین نشست شورای عالی بیمه در دولت یازدهم پرداخت و افزود: نحوه تعیین سقف تعرفه ‌ها و رقم ضریب K در استان‌ها در این نشست مشخص شد چرا كه سقف ضریب K مشخص نبود.

ربیعی با بیان اینكه ضرایب استانی با توجه به ظرفیت هر استان دیده می‌شود، سپس با توجه به سنت‌های كاری كه در استان‌ها وجود دارد تصمیم گیری در این خصوص صورت می‌پذیرد، افزود: در آن صورت پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت افزایش نمی‌یابد.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همچنین از برگزاری نشست شورای عالی بیمه ظرف دو هفته آینده خبر داد و تصریح كرد: برخی ضرایب و تعرفه‌های خدمات درمانی به خوبی دیده نشده و دچار مشكلی بود كه در جلسه آتی جمع بندی و اصلاحات لازم در آن انجام می‌شود؛ به طور كلی رضایت عمومی از اجرای تعرفه‌ها بالا بوده و روند موفقیت دولت روبه جلو است.

وی همچنین از كاهش 50 درصدی هزینه همراهان بیماران خبر داد و گفت: شورای عالی با تسری پوشش بیمه‌ای كاتتر مركزی از طریق پوست توسط سازمان‌های بیمه گر پایه جهت استفاده نوزادان مطابق با راهنمای طبابت بالینی ارائه شده توسط وزارت بهداشت موافقت كرد.** بررسی اسناد پزشكی در تهران و استان‌ها از اول آبان ماه

وزیر تعاون،‌ كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه اسناد پزشكی در تهران و استان‌ها از اول آبان ماه بررسی خواهد شد، افزود: اگر می‌خواستیم تعرفه‌ها را از سال 93 اجرا كنیم برای بیمه ‌های تكمیلی بار مالی داشت اما اجازه دادیم تا تعرفه‌ها همزمان با ابلاغ كتاب ارزش نسبی خدمات ابلاغ شود تا بیمه‌ها فرصتی برای تنفس و ذخیره منابع بیابند.

ربیعی با بیان آنكه تامین اجتماعی با مشكلی روبرو نخواهد شد، گفت: سازمان بیمه سلامت با توجه به تصمیمات دولت كسری بودجه نخواهد داشت، هرچند از سوی دیگر پیش بینی كردیم چون ممكن است اسناد پزشكی دیر به بیمه‌ها برسد ، باید پیش پرداختی به بیمارستان‌ها داشته باشیم تا آنها با مشكل روبرو نشوند.

اقتصام(3)9123**1558