سمنان - ايرنا - يك مسوول در دانشگاه سمنان از ميزباني اين دانشگاه در برگزاري همايش ملي كارآفريني و تجاري سازي رشته زبان و ادبيات عربي و فراخوان مقاله اين همايش خبر داد.

'علي ضيغمي' روز يكشنبه به ايرنا افزود: اين همايش اسفند امسال توسط گروه عربي دانشگاه سمنان و همكاري انجمن ايراني زبان و ادبيات عربي در قالب اهداف نقشه جامع علمي و با حضور مديران گروه هاي عربي دانشگاههاي كشور برگزار مي شود.

دبير علمي اين همايش با بيان اينكه قرار است همايش مذكور روزهاي سيزدهم و چهاردهم اسفند 93 برگزار شود گفت: بازنگري اهداف و سرفصل هاي رشته زبان و ادبيات عربي به منظور تقويت بنيه علمي دانشجويان براي ورود به بازار كار و شناسايي راهكارها، فرصت هاي كسب و كار و ارتباط با بازار كار براي دانش ­آموختگان رشته زبان و ادبيات عربي از مهمترين اهداف برگزاري اين همايش است.

وي يادآور شد: تجاري سازي و كارآفريني در رشته زبان و ادبيات عربي، چالش ها و راهكارهاي آموزشي و پژوهشي براي ورود به بازار كار در رشته زبان و ادبيات عربي از جمله محورهاي اين همايش دو روزه است و علاقه مندان مي توانند اصل مقالات خود را تا اول بهمن به آدرس « arabic@semnan.ac.ir» ارسال نمايند.

مقالات برگزيده در دو مجله علمي پژوهشي'دراسات في اللغة العربية وآدابها' و 'انجمن ايراني زبان و ادبيات عربي' به چاپ مي رسد.

دبير علمي همايش ملي كارآفريني و تجاري سازي رشته زبان و ادبيات عربي گفت: متقاضيان براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به آدرس الكترونيكي http://www.arabic.semnan.ac.ir/index.aspx مراجعه كنند.ك/3

599

سرخط اخبار استان‌ها