درخشش تله فيلم افسانه شهر قالي در جشنواره بين المللي رشد

سمنان - ايرنا - روابط عمومي صدا و سيماي مركز سمنان از درخشش تله فيلم پويا نمايي 'افسانه شهر قالي' توليد سيماي اين مركز در چهل و چهارمين جشنواره بين الملي رشد خبر داد.

گزارش روز يكشنبه اين روابط عمومي به ايرنا حاكي است: تله فيلم پويا نمايي افسانه شهر قالي كه به سفارش مركز سيماي استانهاي سازمان صدا و سيما توليد شده است موفق شد در چهل و چهارمين جشنواره بين المللي رشد، لوح تقدير و جايزه نقدي بخش پويانمايي را از آن خود كند.

اين چهارمين موفقيت جشنواره اي پويا نمايي افسانه شهر قالي است. اين اثر تاكنون توانسته تنديس پروانه طلايي بهترين فيلمنامه بلندپويا نمايي، ديپلم افتخار بهترين فيلم بلند پويا نمايي از بيست و هشتمين جشنواره كودك و نوجوان اصفهان و جايزه بهترين انيميشن سه بعدي از جشنواره بين المللي الغدير نجف اشرف را نصيب خود نمايد.

'افسانه شهرقالي' قصه پر ماجراي شهري است كه مردمانش با ياد خدا و دلي آكنده از اميد، زيباترين قالي هاي جهان رامي بافند، در حالي كه بيگانگان (آخرين نسل بازماندگان بيدهاي غول پيكر) در صدد حمله به آنجا هستند و نوجواني از آن ديار با قاليچه­ ي پرنده مصمم به نجات شهرقالي است.

افسانه شهرقالي نخستين فيلم بلند پويانمائي است كه در ستايش فرهنگ و هنر ايران زمين درباره فرش دستباف ايراني تهيه شده است و با تكنيك سه بعدي و در زمان 70 دقيقه، افسانه اي پر رمز و راز از مردمان شهر قالي را روايت مي كند.

اين فيلم به نويسندگي و كارگرداني 'حميدرضا حافظي' است كه پيش از اين فيلمهاي كوتاه داستاني ، سريالي و تله فيلم در ژانر كودك و نوجوان را از او ديده ايم.ك/1

599