400 میلیون پیام برای سلامتی رهبری در زمان بستری ایشان ارسال شد

قم - ایرنا - رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: در هشت روز بستری آیت الله العظمی خامنه ای حدود 400 میلیون پیام در سطح كشور ابراز نگرانی و دعا برای سلامتی رهبری فرستاده شده بود كه نشان از علاقه مردم به ایشان دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از مركز خبر حوزه ، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، عصر پنجشنبه درجلسه اعضا مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، در سالن همایش‌های جامعه مدرسین قم، با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به اعضا مجمع اظهار كرد: در زمان انجام عمل جراحی مقام معظم رهبری، دعای خیر مؤمنین بدرقه راه ایشان شد و به لطف خداوند عمل موفقیت‌آمیزی انجام گرفت.

وی با اشاره به علاقه‌ای كه مردم ایران به رهبری معظم دارند، گفت: وزیر ارتباطات بیان كرد كه در هشت روز بستری ایشان، حدود 400 میلیون پیام در سطح كشور ابراز نگرانی و دعا برای سلامتی ایشان فرستاده شده بود كه نشان از علاقه مردم به ایشان دارد.

رییس دفتر مقام معظم رهبری بیان كرد: محبوبیت رهبر انقلاب در حدی است كه مردم از عمق جان به ایشان علاقه دارند و تقاضاهای ملاقات بسیاری در آن زمان رسیده بود و مراجع نیز در این خصوص بسیار اظهار علاقه كرده بودند.

وی با بیان اینكه رهبری عمود خیمه انقلاب است، ابراز داشت: پرچم اسلام و به خصوص تشیع به دست ایشان است و نقش بسیار مهمی در جهان اسلام دارند.

محمدی گلپایگانی با اشاره به اجلاسی كه در خصوص خطرات تكفیری در قم برگزار می‌شود، گفت: در این همایش علمای بزرگ اهل تسنن از بیش از 70 كشور دعوت ‌شده‌اند و هدف آن این است كه به جهانیان بگویند داعشی ها نه با اسلام و نه با مسلمانان مناسبتی ندارند.

وی با بیان اینكه برای ریشه‌یابی داعشی ها و ایدئولوژی آن‌ها باید به بیداری اسلامی در برخی از كشورهای اسلامی بازگردیم، افزود: بعد از بیداری اسلامی و نابودی سران برخی از كشورهای اسلامی تنها راه مقابله با این بیداری این بود كه نشان دهند اسلام دین خشنی است و بیداری اسلامی نیز این گونه است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینكه ریشه داعش در خوارج نهروان است، تصریح كرد: پیامبر(ص) وقتی مكه را فتح كردند به جای انتقام از كسانی كه این سال‌ها به او آزار رسانده بودند همه آن‌ها را بخشیدند.

وی اظهار كرد: این چهره رحمانی پیامبر(ص) و اسلام است و دشمنان اسلام برای جلوگیری از رشد اسلام می‌خواهند چهره اسلام را خراب كنند و با این حال باز هم نتوانستند موفق شوند.

محمدی گلپایگانی با بیان این كه داعش بلای خانمان‌سوزی است كه مدتی است گرفتار آن هستیم و این پدیده خبیث صدماتی برای اسلام به همراه داشته است، گفت: باید بازنگری شود كه وهابیت چه كسانی هستند و باید تعلیمات شیطانی آن‌ها كه موجب به وجود آمدن این همه بلا شده برای مرم روشن شود.

وی بیان كرد: رهبر معظم انقلاب در مبارزه با داعش و در عراق نقش اساسی داشتند و اگر هدایت‌های ایشان نبود، اكنون عراق از دست رفته بود.

رییس دفتر مقام معظم رهبری مطرح كرد: به عنایت اهل‌بیت (ع) مشاهده می‌كنیم كه بزرگان كشورهای همسایه برای ملاقات با مسئولان كشور ما صف كشیده‌اند.

وی با اشاره به اینكه طلاب و روحانیون در روشن كردن مردم نقش بسیار مهمی دارند گفت: مهم‌ترین وظیفه روحانیون تبیین انقلاب به نسل‌های بعدی انقلاب است و باید این حلقه مفقوده بین نسل اول و نسل‌های بعدی انقلاب را پر كنیم.

محمدی گلپایگانی با اشاره به اینكه همه نیازمندی‌های انقلاب برآورده نشده است و بسیاری از روستاهای ما امام جماعت ندارند، عنوان كرد: دشمن امروز به وسیله ماهواره وارد خانه‌های ما شده است و تنها راه مقابله با آن‌ها این است كه مردم را با معارف دین آشنا كنیم.

وی با بیان این كه امام زمان(عج) از ما روحانیون انتظارات بسیاری دارند، گفت: اگر شما روحانیون فرصتی پیدا كردید باید به نواحی دوردست بروید و بدانید كه مردم شما را دوست دارند و شما باید انقلاب را تبیین كنید تا بچه‌ها هم بدانند كه دوران پهلوی چه فسادی حاكم بود. ك/1

7406/ 550/ 3404