۲۹ اسفند ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8139399
T T
۰ نفر
برقراری نخستین خط هوایی مستقیم در مسیر تهران- جاکارتا ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/30 اقتصاد.حمل ونقل هوایی.ایران.اندونزی جاکارتا- برقراری نخستین خط هوایی مستقیم در مسیر تهران- جاکارتا توسط شرکت هواپیمایی ماهان ایر، پیوند بیش از پیش دو ملت مسلمان ایران و اندونزی را به ارمغان آورد.
به گزارش ایرنا، برقراری نخستین خط پروازی مستقیم از تهران به جاکارتا، سرآغاز پر شکوهی بر اقتدار و دوستی و شناخت دو کشور است که سر فصلی نو بر بازگشایی دریچه هایی از روابط دو جانبه میان دو کشور به شمار می رود.
این پرواز در روز 19 مارس 2009 (29 اسفند) از مبدا فرودگاه امام خمینی (ره ) تهران به مقصد فرودگاه سوکارنوهاتا اندونزی انجام شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی در آیین برقراری نخستین پرواز مستقیم تهران و جاکارتا که با خیرمقدم به کادر پروازی و مسافران این پرواز همراه بود، اظهار داشت: برقراری این پرواز باعث استحکام روابط بین دو کشور ایران و اندونزی می شود .
بهروز کمال وندی اطمینان خاطر داد که با عملیاتی شدن این پرواز، فرصت های مناسب فرهنگی و تجاری میان دو کشور بیش از پیش ایجاد شود.
به گفته وی، پرواز مستقیم ماهان ایر که عملا و به طور مستمر از دو ماه آینده فعالیت خود را در اندونزی آغاز می کند، فرصتی برای دو کشور پیش خواهد آورد تا زمینه تبلیغات مناسب برای گردشگری و شناخت فرهنگ دو کشور به وجود آید.
کمال وندی ادامه داد: روابط بین ایران و اندونزی در حال جهش درتمامی زمینه هاست و ما هنوز در اول راه هستیم ؟ زیرا این دو کشور به لحاظ کمیت و کیفیت، توانایی همکاری بیش از پیش را دارند.
سفیر ایران در اندونزی با تاکید بر اینکه وظیفه مسوولان دو کشور است که با پشتکار مضاعف برای پیش رفتن روابط بین دو جانبه عمل کنند، درخصوص توسعه خطوط هوایی ایرانی با طرفهای اندونزیایی توضیح داد: خط هوایی کنونی توسط ماهان ایر که شرکتی خصوصی است، دایر شده و این در حالی است که ایران ایر، یکی از خطوط رسمی کشورمان، پروازهایی را به سوی مالزی، بانکوک ، و دیگر مقاصد در این منطقه انجام می دهد که امکان حضور آن در اندونزی نیز وجود دارد.
به گفته وی، با شروع پرواز مستقیم به اندونزی، امید بر این است که مردم و حجاج اندونزیایی به سفرهای زیارتی و سیاحتی از طریق ایران روی آورده و این عمل باعث شناساندن ایران به اندونزی خواهد شد.
سفیر ایران در اندونزی ادامه داد: ایران سعی دارد که مبادلات گردشگری خود را با اندونزی به رتبه نخست تبدیل کند و این مهم نیازمند برنامه ریزی دقیق و صحیح گروه ها و مسوولان گردشگری و خطوط هوایی دو کشور است.
به گفته وی، در زمان حاضر پتانسیل بازاریابی در ایران برای سفر بسیار بالاست، زیرا بالغ بر 70 درصد از جمعیت 70 میلیونی ایران دارای قدرت اقتصادی بالا هستند و توانایی سفر گردشگری به اندونزی را دارند.
ایران اقلامی از قبیل کاغذ، لاستیک، پوشاک را از اندونزی تامین می کند و مشارکت دو کشور در پروژه های بزرگ شیمیایی در عسلویه و تاسیس پالایشگاه در شهر بنتن اندونزی یکی از راههای افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور است.
آساق 1431**335**2203** شماره 027 ساعت 11:26 تمام

سرخط اخبار جهان