تهران - ایرنا - هفتمین برنامه از مجموعه برنامه های 'از مونته وردی تا كیج' در گفت و شنودی با نادر مشایخی، شنبه 1 آذر در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، هفتمین برنامه از مجموعه برنامه های «از مونته وردی تا كیج» به اجرای قطعه ای از یانیس زناكیس آهنگساز یونانی – فرانسوی اختصاص دارد و پس از آن نادر مشایخی به معرفی و بررسی این اثر می پردازد.
یانیس زناكیس در 29 مه 1922 در برایلا، رومانی بدنیا آمد و در 4 فوریه 2001 در پاریس درگذشت. او به خاطر شركت در نهضت مقاومت، توسط آلمانی‌ها محكوم به مرگ شد و ناگزیر به پاریس گریخت.
در آنجا وی به آهنگسازی با وجهه جهانی بدل شد. اكوستیك، الكترواكوستیك و آثار چند رسانه‌ای از جمله كارهای اوست. می‌توان زناكیس را پیشاهنگ خلق موسیقی دیجیتالی نامید.
علاقه مندان برای حضور در این برنامه می توانند شنبه 1 آذر از ساعت 17 به تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران مراجعه كنند.

**تمام قد به احترام مجید كیانی به روی آنتن می رود
برنامه رادیویی تمام قد كه به بررسی زندگی چهره های تاثیر گذار علمی و فرهنگی و هنری كشورمان اختصاص دارد 30 آبان به مجید كیانی می پردازد.
برنامه رادیویی تمام قد جمعه این هفته 30 آبان از ساعت 30/10 تا 30/11 به بررسی زندگی هنری مجید كیانی اختصاص دارد كه از رادیو تهران موج 94 اف ام به روی آنتن می رود.
این برنامه به معرفی چهره های شاخص ملی عرصه فرهنگ و هنر اختصاص دارد و پیش از این نیز برنامه هایی درباره هنرمندانی چون حسین دهلوی، احمد پژمان، امیر اشرف آریانپور، مصطفی كمال پورتراب و امین شهمیری در برنامه تمام قد برای مخاطبان پخش شده است.
مجید كیانی پژوهشگر، ردیفدان و نوازنده سنتور در سومین دوره مراسم چهره های ماندگار به عنوان چهره ماندگار موسیقی معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت. این موسیقیدان سال گذشته نیز موفق به دریافت نشان فرهنگ و هنر ایران شد.
رضا مهدوی به عنوان كارشناس مجری و نوشین رهگذر به عنوان تهیه كننده تدارك این برنامه را برعهده دارند.
فراهنگ**9252 ** 1569