دشمنان تمام تلاش خود را براي تفرقه ميان اهل سنت و شيعيان به كار بسته است

قم ـ ايرنا ـ دبيركل مجمع تقريب مذاهب اسلامي گفت: دشمنان اسلام تمام تلاش خود را براي تفرقه ميان اهل سنت و شيعيان به كار بسته است و ما بايد هوشيار باشيم.

به گزارش ايرنا، آيت الله 'محسن اراكي' دوشنبه شب در نشست مجمع هماهنگي پيروان امام و رهبري استان قم افزود: امروز بايد همه مسلمانان را براي ظهور حضرت وليعصر(عج) آماده كنيم و با وجود برخي اختلاف نظرها، اهل سنت را با شعار برائت از جامعه اسلامي و از امام حسين(ع) جدا نكنيم كه اين همان سخن و سنت امام صادق(ع)، رهبر معظم انقلاب و مرجعيت قم و نجف است.

وي همچنين جوسازي و التهاب آفريني در جامعه و ايجاد تفرقه و چنددستگي در جامعه و در ميان مردم را از ديگر ويژگي هاي منافقان عنوان كرد و افزود: كساني كه همواره مردم را از آمريكا و ابرقدرت ها ترسانده اند بايد بدانند كه كوتاه آمدن در برابر مستكبران غربي حد و مرزي نداشته و آنها هيچگاه از ما راضي نخواهند شد.

وي دربخش ديگري از سخنان خود به نهضت امام خميني اشاره كرد و گفت: امام راحل لسان

همان امتي است كه خداوند متعال در قرآن كريم وعده داده است.

اراكي افزود: بر اساس تفسير برخي آيات قرآن كريم، ايرانيان پرچمدار تجديد حيات اسلام اند كه هيچگاه به خود هراسي راه نمي دهند.

وي خاطرنشان كرد: مشخصه و ويژگي امتي كه خداوند متعال در قرآن كريم به آنها وعده داده است، ايستادگي و پايداري در بحبوحه رنج ها و مصائب و ياري رساندن و اطاعت از ولايت و رهبري تحت هر شرايطي است.

دبيركل مجمع تقريب مذاهب اسلامي با بيان اينكه اطاعت و ياري رساندن به ولايت دو ركن ايمان و مهمترين پيام شهداي كربلاست، اظهار داشت: مشكل جامعه اسلامي از زمان رسول اكرم(ص) تا كنون و يكي از مهمترين ويژگي منافقان، پشت كردن به اين دو پيمان اصلي و اساسي است.

وي خانه نشيني اميرالمومنين علي(ع) و روي گرداني مردم از ايشان را از مهمترين مصاديق ظلم اجتماعي دانست و گفت: واقعه عاشورا نقطه اوج پيمان شكني منافقان در طول تاريخ است، اما امروز پس از رويش نوين اسلام پس از انقلاب اسلامي نفاق و پيمان شكني و بازگشت از اين مسير جايگاهي ندارد. ك/3

8146/ 550/ 3404