آغاز طرح توسعه مشاركتي فضاي سبز در بندرعباس

بندرعباس- ايرنا- مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري بندرعباس از اجراي طرح توسعه مشاركتي فضاي سبز محلات در اين شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، 'اميد ذاكري' روز دوشنبه افزود: جلب مشاركت شهروندان در عرصه حفظ و گسترش فضاي سبز درون محلات و ارتقاء فرهنگ شهروندي از اهداف اجراي اين طرح است.

وي با بيان اينكه اين طرح از كوي وليعصر آغاز شده، تصريح كرد: در اين طرح كارشناسان اين سازمان ضمن حضور در محلات و شناسايي افراد علاقه‌مند، اقدام به ارائه آموزش‌هاي اوليه و مشخص كردن گونه‌هاي گياهي مورد نياز جهت كاشت در محلات مي نمايند.

ذاكري خاطرنشان شد: در اين طرح، نهال توسط عوامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز با مشاركت مردم درب منزل شهروندان كاشته شده و وظيفه آبياري و نگهداري آن را شهروندان بر عهده مي‌گيرند.

وي ابراز داشت: كارشناسان اين سازمان نيز در طول سال با انجام بازديدهاي مختلف ميداني وضعيت نهال‌هاي كشت شده را بررسي و در صورت نياز مشاوره لازم را به شهروندان ارائه مي‌دهند.

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري بندرعباس تاكيد كرد: همواره بايد با اخذ تمهيدات و برنامه ريزي مدون، فرهنگ استفاده صحيح و نگهداري از فضاهاي سبز شهري را در سطوح مختلف جامعه گسترش داد و به آن اهتمام ويژه اي داشت.

شهر بندرعباس در حال حاضر داراي 280 هكتار فضاي سبز مفيد مي باشد كه سرانه فضاي سبز هر نفر در اين شهر دو و 9 دهم مترمربع است.ك/3

7198/668

سرخط اخبار استان‌ها