بازدید دکتر حدادعادل از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در لندن ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/27 فرهنگی.انگلیس.ایران.حدادعادل لندن - دکتر غلامعلی حدادعادل رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و که به انگلیس سفر کرده است، امروز از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در لندن بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های این رایزنی قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، در این بازدید دکتر علی محمد حلمی رایزن فرهنگی کشورمان در لندن با اشاره به اهم فعالیت های رایزنی در دو سال گذشته در زمینه های مختلف از جمله گسترش زبان و ادبیات فارسی، تعامل با دانشگاه ها و مراکز علمی و فرهنگی انگلیس و نیز حمایت از کرسی های ایران شناسی، توضیحاتی را پیرامون هر یک از این فعالیت ها ارائه داد.
سپس رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی وعضو شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به تنوع زمینه های فعالیت فرهنگی در انگلیس بر لزوم تحقیق و نگارش تاریخ روابط فرهنگی ایران و بریتانیا تاکید کرد و افزود: شایسته است ظرفیت روزافزون وبالای فرهنگی ایران پس از انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف فکری، فلسفی وهنری به اقشار مختلف جامعه انگلیس بویژه فرهیختگان علمی و فرهنگی این کشور معرفی شود.
دکتر حداد عادل رییس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی و مدیر دایره المعارف جهان اسلام ادامه داد: نهادهای ذیربط در جمهوری اسلامی ایران به تدوین متون و شیوه های جدید آموزش زبان فارسی برای علاقه مندان به این زبان در سال های اخیرتوجه و عنایت بیشتری داشته اند و از سوی دیگر سابقه طولانی علاقه به یادگیری زبان فارسی در میان انگلیسی ها مسئولیت خطیری را متوجه رایزنی فرهنگی ایران می نماید.
وی ضمن قدردانی از فعالیت های رایزنی فرهنگی سفارت ایران در لندن بویژه در خصوص زبان فارسی و ایرانیان مقیم با توجه به جمعیت قابل ملاحظه ایرانیان مقیم انگلیس بر اهمیت حفظ و تقویت هویت فرهنگی ایرانیان تاکید نمود.
دکتر حدادعادل در پایان این دیدار از بخش های مختلف رایزنی فرهنگی و نیز نمایشگاه نقاشی جلوه های عرفانی که تا پایان مارس در این رایزنی دایر است ، بازدید کرد.
اروپام 345** شماره 154 ساعت 20:08 تمام

سرخط اخبار جهان