موضع یكسانی با ایران داریم / تحریم‌ها جایی در حقوق بین‌المللی ندارد

تهران- ایرنا- رییس مجلس دومای روسیه با بیان این كه تحریم ها ابزاری برای شانتاژ سیاسی است، گفت: در این راستا ما موضع یكسانی با طرف ایرانی داریم و تحریم‌ها جایی در حقوق بین‌المللی ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سرگئی ناریشكین امروز(دوشنبه) پس از دیدار با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در كنفرانس خبری حضور یافت و با تشكر از مهمان نوازی رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: مذاكرات ما در این سفر برای تعمیق گفت و گوهای سیاسی بین دو كشور و توسعه روابط پارلمانی میان ایران و روسیه است.

وی اضافه كرد: روسیه نگاهش به ایران به عنوان شریك مطمئن و آتیه‌دار است و ایران را از عوامل تقویت و ثبات در منطقه و جهان می‌داند.

رییس دومای روسیه ادامه داد: ما در دیدار با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی مسایل بین‌المللی روز را بررسی كردیم و در اكثر این مسایل مواضع مشابه و كاملا یكسانی بین دو كشور است.** ما مخالف عملكرد غربی‌ها هستیم

سرگئی ناریشكین ادامه داد: ما مخالف عملكرد غربی‌ها هستیم كه عامل بحران در منطقه و جهان هستند و قایل به آن هستیم كه اصل حقوق بین‌الملل به رسمیت شناخته شود و كشورها از دخالت در امور دیگران بپرهیزند.

وی اظهار داشت: همچنین ما در این نشست در مورد موضوعاتی همچون مبارزه با مواد مخدر و تروریسم صحبت كردیم و پیشنهاد دادیم ایران به‌عنوان ناظر در مجمع پارلمانی سازمان امنیت دسته‌جمعی حضور داشته باشد و مطمئنیم عضویت ایران در این مجمع در تقویت و ثبات امنیت منطقه موثر است.

این مقام روسیه اظهار داشت: ما در این سفر از علی لاریجانی رییس مجلس ایران برای سفر به روسیه دعوت كردیم.** روابط اقتصادی ایران و روسیه در حال توسعه است

ناریشكین در پاسخ به سوالی درباره این كه روابط روسیه با ایران در موضوع اقتصادی چگونه خواهد شد ، گفت: روابط اقتصادی دو كشور به طر مستمر در حال توسعه است كه بسیار موثر است.

وی افزود: روابط ما در حوزه‌های مختلف نفت و گاز ، حمل و نقل ، انرژی هسته‌ای و كشاورزی در حال توسعه است و توسعه روابط به نفع ما خواهد بود.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره افت قیمت نفت گفت: آماده مذاكره با كشورهای استخراج‌كننده نفت برای تثبیت قیمت‌های نفت هستیم.

سرگئی ناریشكین رییس مجلس دومای روسیه روز گذشته وارد تهران شد.

سیام ** 9121 ** د . الف**1429