۲۷ اسفند ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8138996
۰ نفر
اقدام خصمانه جدید رژیم صهیونیستی نسبت به لبنان ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/27 سیاسی.لبنان.اسراییل بیروت - نیروهای رژیم صهیونیستی به زمینهای کشاورزی لبنان در مرزهای این کشور با فلسطین اشغالی زیان رساندند.
به گزارش ایرنا از بیروت، منابع امنیتی لبنان اعلام کردند، نیروهای رژیم صهیونیستی روز سه شنبه، مجرای آبهای جمع شده در منطقه طوف در فلسطین اشغالی را به سوی خاک لبنان باز کردند که این کار به سرازیر شدن آبها به زمینهای کشاورزی در شهرک میس الجبل منجر شد و زیانهایی را به محصولات کشاورزان لبنانی وارد آورد.
این منابع افزودند، نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد یونیفیل و نیروهای ارتش لبنان در منطقه حضور یافته تا به بررسی اوضاع بپردازند.
به گفته منابع یاد شده، نیروهای رژیم صهیونیستی پیش از این نیز اقدام به این کار کرده و زیانهایی را به زمینهای کشاورزی لبنانی وارد کرده اند.
این در حالی است که هواپیماهای اسراییل نیز تقریبا به طور روزانه، حریم هوایی لبنان را نقض می کنند.
این تجاوزهای رژیم صهیونیستی، نقض آشکار قطعنامه 1701شورای امنیت سازمان ملل است که تابستان سال 2006صادر شد و به جنگ 33روزه این رژیم علیه لبنان پایان داد.
این قطعنامه، طرفهای درگیر یعنی لبنان و رژیم صهیونیستی را از هر گونه اقدام دشمنانه علیه هم منع می کند و با وجود پایبندی کامل لبنان به این قطعنامه ، رژیم صهیونیستی آن را در برابر چشمان نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد یونیفیل نقض می کند.
گزارش های مکرر مسوولان و فرماندهان تحت پوشش سازمان ملل متحد در مورد نقض قطعنامه های سازمان ملل از سوی رژیم صهیونیستی نیز به دلیل حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی از این رژیم ، مانع تداوم تجاوزهای اسراییل به لبنان نشده است .
مقام های لبنانی تاکنون بارها نسبت به این موضوع به سازمان ملل گزارش کرده و خواهان اقدام برای جلوگیری از تداوم این تجاوزها شده اند.
سازمان ملل نیز اواخر سال گذشته در گزارشی درباره اجرای قطعنامه 1701 شورای امنیت تاکید کرد اسراییل با ادامه پرواز هواپیماهای خود بر آسمان لبنان ، همچنان حاکمیت این کشور را نقض می کند.
هم اکنون حدود 13هزار و 500 تن از نظامیان 29 کشور جهان در قالب نیروهای یونیفیل در لبنان حضور دارند که در محدوده جنوب رود لیتانی و در مرز با فلسطین اشغالی و آب های ساحلی لبنان مستقر هستند.
ایتالیا، فرانسه ، اسپانیا، آلمان بیشترین نیرو را در یونیفیل دارند و فرماندهی این نیروها را ایتالیا برعهده دارد.
خاورم **2084 **2087 **1275 265 شماره 131 ساعت 16:50 تمام

سرخط اخبار جهان