رییس مجلس کره جنوبی بر گسترش همکاری های پارلمانی با ایران تاکید کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/27 سیاسی.ایران.کره جنوبی.هاشمی شاهرودی پکن - رییس مجلس کره جنوبی روز سه شنبه در دیدار با آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رییس قوه قضاییه بر ضرورت توسعه و گسترش مناسبات دوکشور در عرصه های مختلف از جمله همکاری های پارلمانی تاکید کرد.
به گزارش ایرنا ، کیم هیونگ هو رییس مجلس کره جنوبی با اشاره به تاریخ و تمدن کهن ایران زمین و برخورداری ایران از منابع ارزشمند از جمله انرژی ، گفت : منابع سرشار ایران بستر مناسبی را برای توسعه و گسترش همکاریهای تهران - سئول در زمینه های مختلف فراهم کرده است .
مقام کره ای همچنین روابط میان مجالس دوکشور را مورد اشاره قرار داد و گفت : با فعال شدن گروه دوستی پارلمانی دوکشور تلاش می کنیم که روابط فیمابین در جهت تامین منافع دو ملت ایران و کره ارتقا یابد.
براساس این گزارش ، آیت الله هاشمی شاهرودی نیز در این دیدار دستاوردهای قوه قضاییه را در سالهای اخیر تشریح کرد.
وی روابط تهران - سئول را خوب و رو به رشد خواند و گفت : جمهوری اسلامی ایران امکانات مناسبی را برای سرمایه گذاری خارجی فراهم کرده است که این سرمایه گذاریها می تواند برای منافع دو ملت ایران و کره سودمند باشد.
رییس قوه قضاییه همچنین با اشاره به دستاوردهای ایران در سه دهه گذشته و در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت : دانشمندان ایرانی در تولید علم و دستیابی به فناوریهای نوین از جمله دانش هسته ای ، دستاوردهای ارزشمندی کسب کرده اند.
وی بر ضرورت استفاده هرچه بیشتر از دستاوردهای علمی و اقتصادی دوکشور برای رشد و ارتقا روابط فیمابین تاکید کرد.
آیت الله شاهرودی که به دعوت رسمی رییس دیوان عالی این کشور به سئول سفر کرده است روز گذشته با لی میونگ باک رییس جمهوری و لی یونگ هون رییس دیوان عالی کره جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.
آساق ** 275 1543** شماره 070 ساعت 12:17 تمام

سرخط اخبار جهان