۲۴ آبان ۱۳۹۳،‏ ۰:۲۹
کد خبر: 81386244
۰ نفر
هزاران طرفدار پاشایی گردهم آمدند

تهران - ایرنا - هزاران نفر از طرفداران مرحوم 'مرتضی پاشایی' خواننده و آهنگ ساز جوان كشورمان جمعه شب با برگزاری تجمعاتی در شهرهای مختلف كشور، یاد و خاطره وی را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا، تجمع كنندگان كه اكثرا از قشر جوان بودند، آهنگ های این خواننده پاپ كشورمان را بطور دسته جمعی زمزمه و با روشن كردن شمع به یاد وی سوگواری می كردند.

*تجمع جوانان همدانی در سوگ مرتضی پاشایی

تعداد زیادی از هنرمندان و جوانان شهر همدان امشب در سوگ درگذشت مرتضی پاشایی خواننده پاپ كشورمان كه در خانواده ای همدانی متولد شده بود، در آرامگاه بوعلی سینای این شهر تجمع كردند.

در این تجمع كه با حضور طرفداران مرحوم مرتضی پاشایی در آرامگاه بوعلی سینا و تالار فرهنگی هنری فجر همدان برگزار شد، حاضران با در دست داشتن شمع، در سوگ وی ترانه هایش را زمزمه كردند.

در تجمع هنرمندان همدانی، شماری زیادی از آنان در سوگ مرتضی می گریستند و برخی نیز خاطرات حضور مرحوم پاشایی در كنسرت موسیقی در شهر همدان را مرور می كردند.

برخی از حاضرین در این مراسم نیز پوسترهایی با تصاویر مرحوم مرتضی پاشایی و عناوین آلبوم ها و ترانه هایش در دست داشتند.

تجمع پرشمار هنرمندان و دوستداران مرحوم مرتضی پاشایی در آرامگاه بوعلی سینا باعث ترافیك سنگین خودروهای عبوری در آن منطقه از شهر شده بود.

مرتضی پاشایی خواننده جوان موسیقی پاپ كشورمان پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان صبح روز جمعه 23 آبان ماه در بیمارستان بهمن تهران درگذشت.

ترانه 'نگران منی' این خواننده پاپ در برنامه ماه عسل در ماه مبارك رمضان سال جاری با استقبال انبوه مردم مواجه شد.

*آبادان در سوگ خواننده مردمی

جمعی از مردم هنردوست آبادان جمعه شب با تجمع در پارك و خیابان شهید منتظری(شاپور) این شهر در سوگ مرتضی پاشایی خواننده مردمی گریستند.

به گزارش ایرنا بیش از 300 نفر از مردم آبادان بویژه جوانان و هنردوستان این شهر در تجمعی خودجوش آهنگ های مرحوم پاشایی از جمله 'نگران منی' (ماه عسل) را زمزمه كردند و برای شادی روح این هنرمند مردمی فاتحه خواندند.

این تجمع كه از ساعت 21 تا 22 ادامه داشت، باعث ترافیك شدید در خیابان منتظری شد و نیروهای انتظامی برای نظم دادن به این خیابان در محل حاضر شدند.

'مرتضی پاشایی' متولد سال 1363 بود و از چندی پیش به‌ دلیل بیماری سرطان معده در بیمارستان بستری شده بود و صبح امروز در سن 30 سالگی درگذشت.

وی دانشجوی رشته گرافیك بود و از كودكی به موسیقی علاقه داشت و این هنر را از 14 سالگی با نواختن گیتار آغاز كرد.

آلبوم‌های 'گل بیتا'، 'یكی هست' و 'اسمش عشقه' تاكنون از او انتشار یافته است.

* تجمع دوستداران پاشایی در بلوار چمران شیراز

ساعاتی پس از اعلام خبر درگذشت مرتضی پاشایی، خواننده پاپ كشورمان تعداد زیادی از علاقمندان و طرفداران وی در بلوار چمران شیراز تجمع كردند.

این تجمع كه از طریق یك فراخوان عمومی از طریق شبكه های اجتماعی ترتیب داده شد بود موجب كندی تردد خودروها در این مسیر شد كه تا ساعتی ادامه داشت.

بنابر این گزارش مردم با پخش اهنگ های این خواننده، همخوانی دسته جمعی و ذكر صلوات ارادت خود را به این خواننده نشان دادند.

برخی از رانندگان شیرازی نیز با بستن روبان مشكی و نصب عكس هایی از این خواننده بر روی خودروهای خود با خانواده زنده یاد مرتضی پاشایی ابراز همدردی كردند.

*تجمع جوانان مشهدی در خیابان هاشمیه

در شهر مشهد شماری زیادی از طرفداران 'مرتضی پاشایی' جمعه شب در خیابان هاشمیه گردهم آمدند و برای ساعاتی به عزاداری و خواندن ترانه های وی پرداختند.

به گزارش ایرنا، در این گردهمایی طرفداران مرتضی پاشایی خواننده و موسیقیدان پاپ ایرانی كه چند هزار نفر حضور داشتند و اكثر آنان را جوانان تشكیل می دادند، با در دست داشتن شمع و خواندن ترانه هایش یاد و خاطره این هنرمند را گرامی داشتند.

آهنگ 'یكی هست' از ترانه های معروف مرتضی پاشایی بارها در این مراسم از سوی طرفداران این خواننده همخوانی شد.

ماموران نیروی انتظامی نیز در محل برگزاری این تجمع حضور داشتند و برخی گزارش ها به نقل از شاهدان عینی حكایت از این دارد كه درگیری های پراكنده ای میان تعدادی از جوانان حاضر در خیابان هاشمیه با ماموران پلیس روی داد و چند نفر نیز دستگیر شدند.

*تجمع هواداران مرتضی پاشایی در قم

همزمان با درگذشت مرتضی پاشایی از خوانندگان پاپ كشورمان، صدها نفر از حامیان وی جمعه شب در بوستان علوی قم تجمع كرده و به صورت گروهی فریاد 'مرتضی، مرتضی' سردادند.

به گزارش ایرنا، این افراد كه به گفته یكی از آنان از طریق فراخوان در شبكه های اجتماعی فیس بوك و تلفن همراه دور هم جمع شده بودند، ابتدا با حدود 100خودرو با پخش آهنگ های مرتضی پاشایی مسیر شهرك پردیسان تا بوستان علوی قم را پیموده و سپس در این مكان با توزیع خرما و چای یاد آن خواننده جوان را گرامی داشتند.

تعدادی از این جوانان تصاویری از مرتضی پاشایی را در دست داشتند و زیر این تصاویر جمله' یكی بود كه دیگه نیست' نوشته شده بود.

در پایان این تجمع برخی از جوانان اقدام به كف زدن و هورا كشیدن كردند.

همچنین ترافیك سنگینی در مسیرهای منتهی به بوستان علوی قم حاكم شده بود و نیروهای پلیس برای كنترل خودروها حضور داشتند.

*تجمع در كرمانشاه به مناسبت درگذشت مرتضی پاشایی

جمعی از مردم كرمانشاه نیز جمعه شب به مناسبت درگذشت مرتضی پاشایی خواننده جوان پاپ كشورمان در منطقه 22 بهمن این شهر تجمع كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تجمع كنندگان كه حدود 500 نفر بودند در بوستان كودك منطقه 22 در حالی كه شمع هایی در دست داشتند برخی آهنگ های مرتضی پاشایی را با هم زمزمه می كردند.

ماموران نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی برای نظم بخشیدن به این تجمع كه موجب كندی رفت و آمد خودروها و ایجاد ترافیك سنگین در بلوار نوبهار كرمانشاه شده بود، حضور یافتند.

*گرامیداشت یاد مرتضی پاشایی در قزوین

هواداران قزوینی 'مرتضی پاشایی' خواننده جوان پاپ كشور كه روز جمعه بدلیل بیماری سرطان درگذشت، گردهم جمع شدند و با روشن كردن شمع و خواندن ترانه های وی یاد این هنرمند موسیقی كشورمان را گرامی داشتند.

به گزارش ایرنا، این تجمع به دعوت دوستداران این هنرمندان و از طریق شبكه های اجتماعی صورت گرفته بود.

تجمع كنندگان كه تعداد آنان حدودا 300 نفر بود، با حضور در قسمتی از زمین ورزشی شقایق قزوین اقدام به روشن كردن شمع و همخوانی برخی ترانه های وی كردند.

جمعی از ماموران پلیس ساعتی پس از گردهمایی هواداران این هنرمند با لحنی آرام از آنان می خواستند تا متفرق شوند و محل را ترك كنند.

این تجمع موجب كندی عبور و مرور خودروها در بلوار آیت الله مدرس (بلوار شمالی) قزوین كه زمین ورزشی شقایق در كنار آن قرار گرفته است، شده بود.

*تجمع هواداران پاشایی در پارك دولت اهواز

تعدادی از هواداران مرتضی پاشایی خواننده محبوب ایرانی جمعه شب در پارك دولت شهر اهواز شهرستان تجمع كردند.

این افراد كه اغلب شمع روشن كرده و تصاویر پاشایی را در دست داشتند در سوگ این خواننده ایرانی اشك ریختند و برای گرامی داشت یاد و خاطره وی ترانه های او را زمزمه می كردند.

تجمع این افراد كه حدود دو ساعت طول كشید در پارك دولت اهواز و در ساحل غربی رودخانه كارون انجام شد كه به دلیل تجمع زیاد افراد باعث ترافیك سنگین و بی نظمی در تردد خودروهای این مسیر شد.

ماموران انتظامی هم كه برای كنترل نظم و امنیت در كنار تجمع كنندگان قرار گرفته بودند هیچگونه دخالتی نكردند و تنها به برقراری نظم و انضباط اجتماعی و ترافیكی مبادرت كردند.

این تجمع در ساعت جدود 22 و 30 دقیقه پایان یافت.

*هواداران مرتضی پاشایی در میدان قائم زنجان

شماری از هواداران مرتضی پاشایی، خواننده پاپ ایرانی جمعه شب در یكی از میادین شهر زنجان تجمع كردند.

تجمع كنندگان در میدان قایم زنجان، با خواندن گروهی آهنگ هایی از آثار پاشایی یاد این خواننده را گرامی داشتند.

نیروی انتظامی استان زنجان دقایقی پس از آغاز این تجمع كه اكثریت قریب به اتفاق شركت كنندگان در آن را دختران و پسران جوان تشكیل می دادند، تمامی مسیرهای منتهی به محل تجمع را مسدود كرد.

شماری از تجمع كنندگان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از نبود ویژه برنامه ای برای اعلام درگذشت و گرامیداشت یاد این خواننده ابراز نارضایتی می كردند.

این افراد نحوه اطلاع از برگزاری تجمع در میدان قائم را فراخوان اعلام شده از طریق شبكه های اجتماعی در فضای مجازی اعلام كردند.

این تجمع كه از حدود ساعت 20و 30 دقیقه آغاز شده بود و با حضور پررنگ پلیس رصد می شد، كم كم با متفرق شدن دسته دسته افراد حاضر كه شمار آنان به حدود 250نفر می رسید، حدود ساعت 22 پایان یافت و این در حالی است كه تا ساعاتی پس از پایان این تجمع حضور پررنگ ماموران نیروی انتظامی در خیابانهای منتهی به میدان قایم كاملا مشهود بود.

*دوستداران مرتضی پاشایی در یزد به سوگ نشستند

جمعی از دوستداران مرتضی پاشایی در سوگ این خواننده پاپ از ساعت 20 جمعه شب در میدان فرهنگ (نعل اسبی) یزد تجمع كردند.

گزارش ایرنا حاكی است، این عده كه شمارشان به حدود 500 نفر می رسید در فضایی آرام با روشن كردن شمع یاد و خاطره این خواننده كشورمان را گرامی داشتند.

سرهنگ 'محمدحسن باقری'معاون اجتماعی فرمانده نیروی انتظامی استان یزد در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران نیروی انتظامی با حضور در محل و برقراری نظم و امنیت این تجمع را مدیریت كردند و به آرامی و بدون هیچ گونه برخوردی تجمع كنندگان به كار خود پایان دادند.

بر اساس این گزارش تجمع كنندگان با هدایت نیروی انتظامی ساعت 22 و 45 دقیقه میدان را ترك كردند و تردد وسایط نفلیه به حالت عادی در آمد.

*تجمع جوانان سمنانی در بزرگداشت مرتضی پاشایی

جوانان و دوستداران مرحوم 'مرتضی پاشایی' خواننده پاپ ایران جمعه شب یاد و خاطره این هنرمند جوان را در بلوار قائم سمنان گرامی داشتند.

به گزارش ایرنا، این جوانان از ساعت 20 امشب در پی دعوت هایی كه در فضای مجازی انجام شده بود، به بلوار قائم سمنان آمدند و با روشن كردن شمع و خواندن اشعار و آهنگ های وی، یاد و خاطره این هنرمند جوان را كه مدتها با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می كرد، گرامی داشتند.

با برگزاری این تجمع كه حدود دو هزار و 500 نفر از جوانان سمنانی در آن حضور داشتند، ترافیك سنگینی در بلوار قائم حدفاصل میدانهای سعدی تا كوثر به وجود آمد و نیروی انتظامی با حضور در صحنه این ترافیك را كنترل كرد.

مرحوم پاشایی دوم خرداد امسال كنسرتی را با حضور گسترده جوانان سمنانی در سالن ورزشی غدیر سمنان برگزار كرده بود.

همچنین در پی فراخوان های انجام شده در شبكه های اجتماعی، تجمع مشابهی در شهر اصفهان و برخی دیگر از شهرهای كشور برگزار شد.

شبد*1517