تشكيل شوراي عالي صادرات در ايران خودرو

تهران - ايرنا - گروه صنعتي ايران خودرو براساس راهبردهاي مديريت و به منظور تسريع در سياست گذاري و اجراي فرايندهاي صادراتي، شوراي عالي صادرات در اين گروه صنعتي تشكيل شد.

به گزارش ايرنا از ايكوپرس، معاون صادرات و امور بين الملل گروه صنعتي ايران خودرو گفت: شوراي عالي صادرات با هدف تسهيل در اجراي سياست هاي كوتاه مدت و بلند مدت در حوزه صادرات شكل گرفت.

'علي علمي' عراق، ونزوئلا و جمهوري آذربايجان را بازارهاي سنتي ايران خودرو ذكر كرد و گفت: بازار روسيه در شرف گشايش مجدد به روي محصولات ايران ‌خودرو بوده و توليد در سايت سوريه از سال 2015 آغاز مي شود.

وي، سپس از برنامه ايران خودرو براي كسب سهم مناسب از بازار كشورهاي مشترك‌المنافع خبر داد و گفت: طرح فعال سازي مجدد سايت سنگال نيز به هيات مديره داده شده و سايت ونزوئلا نيز دوباره فعال خواهد شد.

علمي آمار صادرات ايران خودرو از اول امسال تا اواخر مهر را يك هزار و 400 دستگاه عنوان كرد و افزود: اين در حالي است كه در مدت مشابه سال گذشته تنها 600 دستگاه صادرات داشتيم.

معاون صادرات و امور بين الملل گروه صنعتي ايران خودرو افزود: صادرات 200 دستگاه به آذربايجان و 100 دستگاه به عراق در حال پي‌گيري و 308 دستگاه در حال حركت به سوي ونزوئلا است.

علمي دلايل كاهش صادرات ايران خودرو در نيمه نخست سال جاري را محدوديت هاي بين المللي عنوان كرد.

وي از افزايش صادرات ايران خودرو در نيمه دوم سال خبر داد و گفت: سورن بيشترين سهم را در سبد صادراتي محصولات ايران خودرو اختصاص داده است و رانا و سمند اس‌ ايي در رتبه هاي بعدي قرار دارند.

اقتصام (1)1574**1558

سرخط اخبار اقتصاد