سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور احياء شد

تهران - ايرنا - معاون نظارت و راهبردي رئيس‌جمهور اعلام كرد: شوراي عالي اداري در جلسه عصر دوشنبه خود و در اجراي دستور رئيس‌جمهور موضوع احياء و تشكيل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور با سازمان‌هاي مديريت و برنامه‌ريزي استاني از طريق ادغام دو معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي و توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌ جمهور را تصويب كرد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي معاونت نظارت و راهبردي رييس جمهور، محمدباقر نوبخت ادامه داد: همچنين مقرر شد ميزان اختيارات، صلاحيت‌ها و چگونگي ارتباط و تعامل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها و استانداري‌ها در جلسه مشتركي كه بين رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و وزير كشور برگزار مي‌شود، تعيين گردد.

به عقيده كارشناسان، احياي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور علاوه ‌براينكه موجب تسريع تحقق اهداف چشم‌انداز خواهد شد، تحول مثبتي در نظام برنامه‌ريزي، بودجه‌ريزي و ساختار اداري و در نتيجه توسعه همه‌جانبه كشور ايجاد خواهد كرد.

احياي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور به‌عنوان يكي از وعده‌هاي اصلي دولت تدبير و اميد محسوب مي‌شد كه حجت الاسلام والسملين حسن روحاني رئيس جمهوري در شعارهاي انتخاباتي خود، وعده تحقق آن را داده بود.

اقتصام(1)9141**1558