معاون دانشگاه آزاد:طرح تجميع اين دانشگاه در كشور اجرا مي شود

شيراز - ايرنا - معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامي كشور گفت:با هدف افزايش كيفيت آموزشي و جلوگيري از گسترش بي رويه كمي واحدهاي اين دانشگاه ، طرح تجميع دانشگاه آزاد اسلامي اجرا مي شود.

به گزارش ايرنا 'حسين غريبي' ، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در شهرستان لارستان فارس افزود:هم اينك 427 واحد دانشگاه آزاد اسلامي در كشور فعال است كه از اين تعداد 150 مورد آن به صورت مركز اداره مي شود.

در تشكيلات دانشگاه آزاد اسلامي ، دانشگاه هايي كه به صورت مركز اداره مي شوند از واحد كوچكتر هتسند.

وي بيان داشت:با احراي طرح تجميع ، استان ها به چهار منطقه شمال، جنوب، غرب و شرق تقسيم مي شوند و در هر منطقه يك دانشگاه كه داراي امكانات و تجهيزات كافي باشد به عنوان مركز و دانشگاه جامع منطقه اي انتخاب و بقيه دانشگاه هاي اطراف به عنوان دانشكده آن دانشگاه به فعاليت خواهند پرداخت.

غريبي با اشاره به اين كه درطرح تجميع توزيع رشته هاي تحصيلي عادلانه خواهد شد، اظهار داشت: در اجراي اين طرح از گشايش رشته هاي مشابه دردانشكده ها و دانشگاه جامع خودداري مي شود و درهر منطقه با توجه به نياز جامعه در دانشكده ها و دانشگاه جامع ،رشته تحصيلي تاسيس و از ايجاد رشته هاي مشابه در دانشكده ها و دانشگاه جامع جلوگيري مي شود.

معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامي كشور با تاكيد بر افزايش كيفيت تحصيلي در دانشگاه ها افزود:سياست كلان اين دانشگاه معطوف به تربيت نيروي انساني متخصص است و به همين سبب بدون هيات علمي كارآمد مجوز تاسيس رشته به دانشگاه هاي آزاد داده نمي شود.

وي ادامه داد: هم اينك اين دانشگاه در كشورهاي انگلستان ، مالزي ، لبنان ، افغانستان و امارات متحده عربي داراي واحد دانشگاهي است و دانشجويان ايراني و خارجي در اين واحدها مشغول به تحصيل هستند.

غريبي ، آينده دانشگاه آزاد اسلامي را روشن خواند و گفت:با برنامه ريزي اصولي مي كوشيم دانشجويان خارجي بيشتري در واحدهاي اين دانشگاه به تحصيل بپردازند.

وي ، شمار واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي موجود در استان فارس را 41 واحد بيان كرد و گفت در اين استان 17 مركز و 24 واحد با 140 هزار دانشجو فعال است .ك/3

7371 /679

سرخط اخبار استان‌ها