جانشین سازمان بسیج مستضعفین: تشكیل بسیج جهان اسلام عملیاتی شده است

زنجان - ایرنا - جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز تشكیل بسیج جهان اسلام عملیاتی شده و این پیوند مقدس بسیجیان سراسر جهان می تواند یكی از بزرگترین رویدادهای تاریخ باشد.

سردار علی فضلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در زنجان با بیان اینكه امروز ایران اسلامی با بسیاری از كشورهای اسلامی در ارتباط و تعامل است و در واقع با بسیجیان تبادل اطلاعات، آموزش و فرهنگ دارد، افزود: این تعاملات در سایه یكدلی ، وفاق ، برادری و وحدت رویه شروع شده و اگر در كشورها مقاومت اسلامی صورت می گیرد رد پای سپاه اسلام در آنجا را بی شك باید شاهد باشیم.

وی اظهار كرد: فرمان نورانی حضرت امام خمینی (ره) در دفاع از مظلومین و كشورهای اسلامی جزئی از وظایف و تكلیف است و اگر این حمایت ها ، ارتباطات و تعاملات نبود به یقین شرایط دیگری در صحنه بین المللی داشتیم.

سردار فضلی افزود: داعشی ها و تكفیری ها با حمایت مستكبرین تجهیز شده اند و رصد اطلاعاتی صورت گرفته نشان می دهد كه آنها از این گروه های تروریستی پشتیبانی اطلاعاتی ، تجهیزاتی ، آموزشی و عملیات روانی و رسانه ای می كنند و به عینه در صحنه سوریه ، عراق، فلسطین و لبنان شاهد این بودیم و اگر هوشمندی نبود به حتم حوادث و فجایع تلخ بیشتری را به مسلمانان تحمیل می كردند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا در خصوص توان و سطح آمادگی رزمی و دفاعی سپاه و بسیج در مقابل تهدیدات سخت و نرم دشمنان گفت: خانواده بزرگ نیروهای مسلح ایران هر یك بر اساس وظیفه ای كه عهده دار هستند در بهترین شرایط آمادگی قرار دارند و بطور دائم سه مولفه مهم 'زمین ، دریا و آسمان' را با هوشیاری تمام به صورت شبانه روز رصد می كنند.

سردار فضلی افزود: امروز سراسر ایران اسلامی در شرایط بسیار خوب ، مستعد و در نهایت امنیت قرار دارد و این ارمغان به حتم مورد عنایت مردم كشورمان قرار دارد و در حقیقت حكایت از هوشمندی و پاسداری شبانه روز نیروهای مسلح از مرزهای ایران اسلامی است.

وی با بیان اینكه امروز ایران اسلامی امنی را شاهد هستیم اظهار داشت: وقوع برخی حوادث و اتفاقات نشاندهنده این نیست كه در دغدغه امنیتی به سر می بریم و امروز به لطف خدا ، توان و صلابت نیروهای مسلح و هوشیاری و پشتیبانی مردم ، كشور و مرزهای زمینی، آبی و هوایی ایران اسلامی از نهایت امنیت و آرامش برخوردار هستند.

سردار فضلی در پاسخ به سووال یكی از خبرنگاران در خصوص آسیب های فضای مجازی از طریق كشورهای غربی نیز گفت: فضای مجازی فضایی جدید و پیچیده است و باید با این مهم آشنایی عمیقی داشت چرا كه بدون شناخت دقیق و هوشمندانه نمی توان برای مقابله با این تهدید نسخه ای را پیچید.

وی با بیان اینكه سازمان بسیج در حوزه سایبر و فضای مجازی ظرفیت خوبی را ایجاد كرده است ، یادآورشد: به همین منظور قرارگاه فضای مجازی در سازمان بسیج شكل گرفته و بسیج توانسته در حوزه عملیات سایبری، رسانه ای و بخش مجازی گام های بلندی را بردارد ولی این كافی نیست و برای رسیدن به شرایط مطلوب و مناسب نباید به این میزان قانع بود.

سردار فضلی تاكید كرد: امروز بسیج پرچمدار است و هرجا كه برای نظام اسلامی مشكلی بوجود آید با تمام توان و آمادگی پای كار می آیند تا نشان دهند كه حتی قله های سخت و دشوار نیز فتح شدنی است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سووال خبرنگار مهر نیز گفت: بسیج تعامل كامل و بالایی با دولت دارد و در هر عرصه ای كه اعلام نیاز شود به یاری دولت خواهد شتافت.

سردار فضلی افزود: امروز ظرفیت بی نهایت بسیج بركسی پوشیده نیست و حتی در اقتصاد مقاومتی نیز خروجی محور است و دولت می تواند در عرصه های مختلف ازجمله عرصه سازندگی و محرومیت زدایی از این ظرفیت بسیار بالا بهره وافری بگیرد.

به گزارش ایرنا ، سردار فضلی با سفر به دیار غواصان دریادل و پایتخت شور و شعور حسینی ، از نزدیك در جریان انجام رزمایش الی بیت المقدس سه كه از روز گذشته /پنجشنبه/ در سراسر استان زنجان آغاز شده قرار گرفت.

رزمایش دو روزه الی بیت المقدس سه شهرستان زنجان در 'پادگان مالك اشتر' سپاه ناحیه زنجان و دیگر شهرستان های استان نیز در 'اردوگاه های قدس' و با هدف ارتقا سطح معنویت و بصیرت ، حفظ و افزایش توان رزمی و آمادگی نیروهای بسیج گردان های واكنش سریع بیت المقدس و كوثر استان زنجان برگزار می شود.* جنایت های ننگین داعش و تكفیری ها نشان از عمق كینه آنان نسبت به شیعه و سنی است

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: جنایت های ننگین داعش و تكفیری ها در كشورهایی چون عراق و سوریه نشان از دشمنی و عمق كینه آنان نسبت به شیعه و سنی است.

سردار علی فضلی روز جمعه در رزمایش الی بیت المقدس 3 در زنجان افزود: مسلمانان باید مراقب وحدت بین خود باشند چرا كه اعمال جنایتكارانه این گروه ها نشان از این دارد كه نه با شیعه و نه با اهل سنت سرسازش ندارند و عمیقا افراطی بوده و نفاق در چهره شان مشهود است.

وی اظهار كرد: امروز مسلمانان باید دست در دست یكدیگر داده و از اسلام در حوزه های مختلف دفاع كنند و با حفظ وحدت و تقویت و ارتقا سطح آمادگی اجازه شكل گیری هیچ تهدیدی علیه مسلمانان را ندهند.

سردار فضلی با اشاره به اینكه هركسی كه قلبش برای قرآن بتپد بسیجی است، افزود: امروز مردم ، بسیجیان و نیروهای مسلح در كنار هم برای مقابله با انواع توطئه ها و تهدیدات دشمنان ، ید واحدی شده اند و اجازه نمی دهند دشمنان دین و قرآن به نیات شوم و پلید خود دست یابند.

وی تصریح كرد: در طول دوران دفاع مقدس ، رشادت ، شجاعت ، ایثار و از جان گذشتگی رزمندگان اسلام و پشتیبانی و حمایت های مردم از آنها باعث شد تا ابهت دشمنان و زورگویان برای همیشه شكسته شود و امروز نیز با توجه به یكدلی و تعاملی كه بین آحاد مختلف مردم، بسیج و نیروهای مسلح وجود دارد در مقابل توطئه های جدید شكل گرفته از سوی مستكبرین ایستاده اند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: اجرای موفق رزمایش های نظامی نشان می دهد كه بسیج و سپاه در كنار سایر نیروهای مسلح كشور آماده برای مقابله با هر حادثه و رویداد از سوی مستكبرین ، معاندین و گروه های تروریستی از جمله تكفیری ها و داعشی ها هستند.

سردار فضلی افزود: مردم در تمام عرصه ها چه در دوران انقلاب و چه پس از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی در ركاب امام و رهبری از هیچ مجاهدت و فداكاری فرو گذار نبودند و با حضور آگاهانه و مقتدرانه در صحنه های مختلف همچنان پرچم رسول خدا را برافراشته نگه داشته اند.

وی در ادامه گفت: 13 آبان یادآور سه رخداد بسیار مهم و تاثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی است و در چنین روزی لانه جاسوسی آمریكا به دست دانشجویان تسخیر شد ، شماری از دانش آموزان به دست رژیم سفاك پهلوی به شهادت رسیدند و امام (ره) نیز توسط رژیم پهلوی به تركیه تبعید شد.

سردار فضلی افزود: دانشجویان به اطاعت از فرامین امام (ره) لانه جاسوسی آمریكا در ایران را به تسخیر خود درآوردند و در دوران دفاع مقدس نیز سهم مهمی ایفا كردند و بسیاری از آنان جزو فرماندهان پای در ركاب حضرت امام شدند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینكه شهدا حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند گفت: انقلاب بر سه پایه 'قرآن، عترت و مردم' استوار است و مردم در این میان نقش مهم و بی بدیلی دارند و آنگاه كه عرصه های سخت برای نظام اسلامی نوپا پیش آمد پای درمیدان گذاشتند تا از انقلاب خود كه به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسیده بود دفاع كنند.

سردار فضلی به اجرای رزمایش بسیجیان اشاره كرد و افزود: برگزاری رزمایش ها توان و آمادگی نیروهای آموزش دیده بسیج را ارتقا می بخشد و برای اجرای هرچه بهتر و گسترده تر آن برنامه ریزی های دقیقی صورت می گیرد.

وی به اعزام كاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اشاره كرد و اظهار داشت: سالانه قریب پنج میلیون زائر به میهمانی شهدا می روند كه حدود یك میلیون نفر آنان قشر دانش آموز و فرهنگی هستند و از مهرماه امسال تاكنون بیش از 170 هزار دانش آموز ، معلم و فرهنگی از یك هزار و 806 كیلومتر مرز عملیاتی بازدید كرده اند.

597/596/686