استكبارستيزي وجه مشترك نهضت عاشورا و يوم الله 13 آبان است

ياسوج - ايرنا - نماينده ولي فقيه در كهگيلويه و بويراحمد گفت: استكبارستيزي، غيرت، جوانمردي و پيروي از ولايت فقيه از وجوه مشترك نهضت عاشوراي حسيني و يوم الله 13 آبان است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، آيت الله سيد شرف الدين ملك حسيني روز دوشنبه در جمع عزاداران حسيني در مصلاي امام خميني (ره) ياسوج با اشاره به تقارن تاريخي، معنادار و پرمفهوم روز عاشورا و يوم الله 13 آبان امسال، افزود: اين تقارن موجب شده تا در سايه پيام هاي قيام عاشورا بهتر بتوان افتخارات كسب شده از سوي ملت ايران در يوم الله 13 آبان را تحليل و تبيين كرد.

وي بيان كرد: زير بار ظلم و ستم نرفتن از درس هاي مهمي است كه امام حسين (ع) با قيام تاريخي خود به بشريت آموخت و انقلاب اسلامي ايران نيز به بركت اين درس شكل گرفت و به پيروزي رسيد.

آيت الله ملك حسيني با اشاره به اينكه نهضت عاشورا مردانگي و غيرت را در شيعيان ايجاد كرد، اظهار كرد: زندگي كردن بدون امام حسين (ع) جز ذلت، خواري و بدبختي چيز ديگري به دنبال ندارد و نهضت عاشورا مايه عزت و افتخار مسلمانان است كه ملت ايران با عزاداري هاي خود از آن پاسداري مي كنند.

وي عنوان كرد: پيروزي انقلاب اسلامي ايران هيمنه پوشالي آمريكا را در دنيا شكست و به لطف الهي دوران خفت و خواري غربي ها نيز نزديك است.

آيت الله ملك حسيني ابراز داشت: دشمنان ايران اسلامي براي ضربه زدن به نظام و انقلاب از تهديد، تحريم و تطميع دريغ نمي كنند و در قيام عاشورا نيز تمام اين موارد اتفاق افتاد كه امام حسين (ع) و ياران باوفايش پاسخي قاطع به آنها دادند.

نماينده ولي فقيه در كهگيلويه و بويراحمد افزود: موضع ايران اسلامي در مقابل دشمنان خود موضع قدرت است و ملت ايران نيز با تاسي از نهضت عاشورا در زمينه مساله انرژي صلح آميز هسته اي با غربي ها مذاكره مي كند و هرگز زير بار ياوه گويي ها و سخنان بي پايه و اساس آنان نمي رود.

آيت الله ملك حسيني گفت: مذاكرات هسته اي ايران با كشورهاي عضو گروه 1+5 در صورتي مطلوب و منطقي خواهد بود كه منافع ملت ايران در آن تامين شود.

وي بيان كرد: جنگ امروز دشمنان عليه ايران اسلامي از نوع جنگ نرم و فرهنگي است كه دشوارتر و پيچيده تر از جنگ نظامي خواهد بود.

آيت الله ملك حسيني اظهار كرد: دشمنان در جنگ نرم و فرهنگي با استفاده از ماهواره و اينترنت قلب و مغز قشرهاي مختلف ملت ايران به ويژه نسل جوان را هدف قرار داده اند.

وي عنوان كرد: بايد والدين و جوانان براي مقابله با جنگ نرم و فرهنگي دشمنان آمادگي لازم را داشته باشند زيرا روز به روز گسترده تر مي شود.

آيت الله ملك حسيني ابراز داشت: بكارگيري رهنمودهاي راهگشاي مقام معظم رهبري در زمينه شناخت و مقابله اصولي با جنگ نرم و فرهنگي دشمنان تاثيرگذار است و بايد مورد توجه جدي ملت ايران و متوليان امر قرار گيرد.

مردم كهگيلويه و بويراحمد روز عاشوراي حسيني با سردادن شعارهاي حماسي و انقلابي به مناسبت يوم الله 13 آبان قطعنامه 9 ماده اي روز ملي مبارزه با استكبار جهاني را قرائت و با سردادن شعار الله اكبر، خامنه اي رهبر و يا حسين (ع) مفاد آن را تاييد كردند.

نماز ظهر عاشورا نيز به امامت حجت الاسلام و المسلمين سيد علي اصغر حسيني امام جمعه ياسوج اقامه شد.

7535/671/522