پيشمرگ هاي كرد از آزادي 200 ايزدي تحت اسارت داعش خبر دادند

تهران- ايرنا- نماينده امور پناهجويان حكومت اقليم كردستان عراق از آزادي 200 شهروند ايزدي تحت اسارت گروه تروريستي 'داعش' در جريان عمليات پيشمرگ هاي كرد، خبر داد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه خبري 'اليوم السابع'، «نوري عثمان سنجاري» گفت: اين 200 نفر كه به اسارت داعش درآمده بودند، توسط نيروهاي پيشمرگ و يگان حفاظت سنجار متشكل از نيروهاي ايزدي آزاد شدند.

اين افراد شامل 70 زن، 50 كودك، 80 پير و جوان ايزدي در جريان يك عمليات در مناطق زمار و سنجار آزاد شدند و در حال حاضر آنها تحت حفاظت نيروهاي كرد در داخل اقليم كردستان قرار دارند.

وي عمليات آزادسازي اين افراد را امري پيچيده و دشوار توصيف كرد و گفت: براي نجات اين گروگان ها شخصيت هاي زيادي در داخل و خارج اقليم همكاري و كمك كردند.

ارتش عراق به همراه نيروهاي مردمي و پيشمرگ هاي كرد، در هفته هاي اخير عمليات گسترده اي را براي پس گرفتن مناطق اشغال شده اين كشور از تروريست هاي داعش، انجام داده اند.

در نتيجه اين اقدامات به تازگي برخي مناطق از وجود داعش پاكسازي شده و حملات براي آزادي ديگر مناطق اين كشور ادامه دارد.

تروريست هاي تكفيري داعش از 9 ژوئن (19خرداد) با حمله به شمال و غرب عراق، بخش هايي از اين مناطق را اشغال كرده و مرتكب جنايت هاي زيادي در اين كشور شده اند.

آمريكا و انگليس و برخي از كشورهاي غربي و عربي منطقه كه از حاميان تشكيل و تقويت داعش در كشورهاي سوريه و عراق به شمار مي روند، در پي جنايت هاي هولناك اين گروه تروريستي، مدعي رهبري يك ائتلاف جهاني براي مقابله با داعش شده اند.

**مترجمام**1480** 2023