بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها شنبه گشایش می یابد

تهران- ایرنا- بیستمین نمایشگاه مطبوعات،‌ خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی شنبه 17 آبان ماه 93 با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب رسانه در مصلی تهران گشایش می یابد.

به گزارش روز یكشنبه خبرنگار حوزه رسانه ایرنا، این نمایشگاه از 17 تا 23 آبان ماه جاری در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام كرد كه 560 رسانه برای حضور در نمایشگاه امسال ثبت نام كردند كه از این میان 373 رسانه خصوصی و 183 رسانه دولتی و عمومی هستند.

به گفته حسین انتظامی در نمایشگاه امسال گروه روزنامه 38، خبرگزاری ها 20، رسانه های آموزشی و تخصصی 116، تشكل های مطبوعاتی 4، رسانه های سیاسی ـ اقتصادی 63، عمومی و خانواده 70، غیرفارسی زبان 8، فرهنگی 45، كودك و نوجوان 10، موسسات رسانه ای 24، نشریات استانی 67، ورزشی با 13 عنوان حضور خواهند داشت.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پیش ثبت نام از رسانه ها یكی از اقدام های امسال بوده است.

در نمایشگاه بیستم دو بخش رسانه های مرتبط با دین و اندیشه با 23 عنوان و روابط عمومی دستگاه ها، همچنین كسب و كار مرتبط با رسانه با 33 عنوان اضافه شده اند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش تر اعلام كرده بود كه نمایشگاه امسال عمدتا موضوعی است و تعداد قابل قبولی از سایت های خبری در آن حضور دارند.

وی به تاثیرگذاری شورای سیاستگذاری نمایشگاه اشاره كرد و افزود: این شورا كه متشكل از مسوولان حوزه معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای هماهنگی تشكل های مدیریتی رسانه است، در طول این مدت كمك های فراوانی به برگزاری نمایشگاه داشته اند.

به گفته انتظامی قرار است امسال بولتن نمایشگاه هر روز از سوی یكی از روزنامه ها منتشر شود و ستاد نمایشگاه در این امر نقشی نخواهد داشت.

شعار نمایشگاه امسال 'آزادی مسوولانه' عنوان شده كه به گفته معاون مطبوعاتی رسانه ها در جهت ایفای رسالت خود باید آزادی داشته باشند و دولت ها هم بارها به شعار آزادی مطبوعات در چارچوب قانون اشاره كرده اند و البته مطبوعات هم باید براساس قانون عمل كنند.

بخش دیگر نمایشگاه، رسانه های خارجی هستند كه البته این به معنای رسانه های خارجی است كه در داخل ایران دفتر دارند و می توانند با حضور در نمایشگاه فعالیت های خود را معرفی كنند.

بنا براعلام مسئولان وزارت ارشاد و نمایشگاه در نمایشگاه امسال نشست های تخصصی فراوانی نیز برگزار خواهد شد.

بیستمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی از 17تا 23 آبان ماه 93 از ساعت 9 صبح تا 20 هر روز در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) پذیرای اصحاب رسانه و علاقه مندان و بازدیدكنندگان از این رویداد بزرگ رسانه ای كشور است.

فراهنگ**1355**1569