۸ آبان ۱۳۹۳،‏ ۱۷:۱۰
کد خبر: 81369925
۰ نفر
امسال كمبود مركبات وجود ندارد

رئیس اتحادیه باغداران گفت : تاثیر سرمازدگی بر روی باغهای پرتقال قابل توجه نیست و بیش از میزان مصرف داخلی هم در این زمینه تولید داریم و محصول كیوی ، لیموشیرین ، نارنگی و دیگر مركبات زیاد است.

گزارش ایرنا مجتبی شادلو افزود : سال گذشته محصول پرتفال زیاد بود و حدود 50 درصد هم به صورت ضایعات از بین رفت ،اما كاهش تولید امسال به اندازه 50 درصد هم نیست و مشكلی از لحاظ تامین نیاز داخلی نخواهیم داشت .

وی با تاكید بر ضرورت ساماندهی اقتصاد باغداری گفت : تولید پایدار به بازار پایدار و منطقی با نرخ های واقعی به نفع تولید كنندگان نیاز دارد.

شادلو اضافه كرد : عده ای تلاش دارند با فضاسازی و ایجاد جو روانی كاذب زمینه را برای افزایش نرخ ها و گرانفروشی و همچنین واردات بی رویه فراهم كنند .

وی، خواستار آگاهی و هوشیاری مردم در این زمینه شد و گفت : باغداران به اندازه كافی محصولات خود را عرضه می كنند و مردم نگرانی نداشته باشند .

شادلو اظهار داشت : تنوع اقلیمی ایران برای تولید محصولات باغی ممتاز است و باید به شكل بهینه از این محصولات بهره برداری كرد .

رئیس اتحادیه باغداران كشور با بیان اینكه تولید انواع مركبات در سال جاری افزایش دارد ، هشدار داد، برخی افراد و دلال ها به دنبال سوء استفاده از موضوع سرمازدگی بخش اندكی از باغها برای توجیه واردات هستند .

به گفته شادلو ، نگرانی در زمینه تامین نیاز بازار داخلی وجود ندارد و علاوه براین توسعه بازار صادرات پایدار در دستور كار قرار دارد و شهروندان هم با مدیریت خرید سبد میوه های خود، اجازه سوء استفاده به دلال ها را ندهند.

اقتصام ** 1559**1599