گناه نسبت دادن جنايت غير اسلامي اسيدپاشي به گروهي مومن كمتر از خود جرم نيست

اصفهان - ايرنا - رييس ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان اصفهان گفت: نسبت دادن جنايت غير اسلامي اسيد پاشي به گروهي مومن گناهي كمتر از جرم اسيدپاشي ندارد.

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد يوسف طباطبايي نژاد روز چهارشنبه در همايش 'نقش رسانه و روابط عمومي ها در احياي امر به معروف و نهي از منكر' افزود: نسبت دادن افترا و دروغ بي دليل و برهان به مسلمانان پاك، آب به آسياب دشمن ريختن و همراه دشمن بودن است كه گناهي كمتر از اسيد پاشي ندارد.

امام جمعه اصفهان تاكيد كرد: كساني كه امر به معروف و نهي از منكر مي كنند دختران و پسران پاك و خالصي هستند كه بصورت زباني نسبت به منكرات جامعه تذكر مي دهند.

وي خاطرنشان كرد: اين افراد تربيت شده هستند و درس امر به معروف را فرا گرفته اند و اجازه كار فيزيكي و دستي ندارد و باقي برخوردها با قضاوت قاضي صورت مي گيرد.

نماينده ولي فقيه در استان افزود: اسيد پاشي به صورت يك مسلمان از طرف يك مسلمان ديگر بعيد است تا چه برسد به مومنان پاك جامعه كه همانا آمران به معروف و ناهيان از منكر هستند.

وي گفت: آن هم در زماني كه قرار است قانون امر به معروف و نهي از منكر در مجلس تصويب شود و خيلي ها از اين كار ناراحت هستند كه ناراحتي آنها اهميتي ندارد.

رييس ستاد احياي امر به معروف استان اصفهان افزود: كسي كه اين جرم (اسيدپاشي) را مرتكب شدند بوي اسلام به مشامش نخورده است.

وي افزود: در مقابل تعدادي افراد بي بصيرت، نادان و ناآگاه نيز بدون پشتوانه عقلي و شاهدي به اين نسبت زدن دامن زده اند.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: به صراحت اعلام مي كنيم كساني كه تجمع مي كنند و فرياد مي زنند دلشان براي دو خانم مظلومه نمي سوزد و آنها نادان و يا مغرض و درصدد به پا كردن آشوب هستند.

رييس ستاد احياي امر به معروف استان اصفهان افزود: در مجموع دو مورد جنايت در اصفهان اتفاق افتاد كه اقدامي بسيار جنايتكارانه بود و محكوم است.

وي تصريح كرد: اين جنايت را كار دشمنان مي دانيم و كار يك مسلمان نيست.

وي اصفهان را شهري امن و در امان ياد كرد و گفت: تمام شايعات اسيد پاشي به جز دو مورد ياد شده كذب و دروغ است.

پ/510/ 546