شبكه تروريستي شكار سياسيون و روزنامه نگاران عراقي متلاشي شد

بغداد-ايرنا- يك شبكه تروريستي كه بنا داشت تعدادي از شخصيت هاي مهم سياسي، نظامي و همچنين روزنامه نگاران عراقي را هدف حملات تروريستي قرار دهد، در چند هتل در مركز بغداد شناسايي و متلاشي شد.

به گزارش ايرنا، روزنامه المشرق روز دوشنبه به نقل از سخنگوي سرويس امنيتي عراق فاش كرد كه تروريست ها در هتل هاي'اللجين'،'تاله' و 'باحان'، در خيابان سعدون در مركز بغداد لانه كرده بودند تا از آنجا اهداف خود را مورد حمله قرار دهند.

'سمير الشويلي' همچنين گفته كه اين گروه از تروريست ها با سرويس هاي اطلاعاتي خارجي ارتباط دارند و با رمز گشايي و تجزيه و تحليل اطلاعات بدست آمده مشخص شده كه آنان در انتقال اطلاعات، از همان سيستم اطلاعاتي بكار گرفته شده توسط رژيم بعثي صدام استفاده مي كردند.

الشويلي در عين حال به نام كشورهايي كه اين تروريست ها با سرويس هاي اطلاعاتي آنان ارتباط دارند، نكرده است.

بر اساس اين گزارش، وي جزييات بيشتري در اين خصوص، از جمله وابستگي اين باند تروريستي، اعلام نكرده اما به نظر مي رسد، تلاش دستگاه اطلاعاتي عراق از هنگام هشدار كميته امنيتي و دفاعي پارلمان در هفته هاي گذشته شدت گرفته است.

خيابان سعدون از جمله مناطق مركزي است بغداد كه از سمت شمال به منطقه كراده (يكي از مراكز اصلي تجاري پايتخت) و از سمت جنوب به 'باب شرقي'و 'شورجه' (بازار بزرگ سنتي پايتخت عراق) متصل مي شود.

اين خيابان مركزي شهر بغداد به هتل هايش معروف است كه از مسافرخانه هاي بي كيفيت و فرسوده تا هتل هاي نسبتا شيك مانند 'عشتار فلسطين' را شامل مي شود.

خاورم*5*1770**1010