۱۳ اسفند ۱۳۸۷، ۰:۰۱
کد خبر: 8136571
T T
۰ نفر
مدودیف: ارتباط دادن موضوع سپر موشکی آمریکا با ایران سازنده نیست ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/13 سیاسی.روسیه.ایران.مدودیف تهران - دمیتری مدودیف رییس جمهوری روسیه روز سه شنبه تاکید کرد که ارتباط دادن مذاکرات مربوط به طرح سامانه موشکی آمریکا در شرق اروپا با برنامه هسته ای ایران ، اقدامی سازنده نیست.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از مادرید، مدودیف در پاسخ به پرسشی درباره نامه ای که بتازگی باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا درباره این دو موضوع برای او ارسال کرده است، گفت: اگر بنا باشد درباره نوعی مبادله صحبت کنیم ، مساله به این شکل مطرح نشده است زیرا این کار سازنده نیست.
رییس جمهوری روسیه که در کنفرانس خبری مشترکی با خوزه لوییز رودریگز زاپاته رو نخست وزیر اسپانیا سخن می گفت، افزود: شریکان آمریکایی ما آماده بحث درباره این مشکل هستند و این خوب است.
پیش از این یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرده بود که باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا نامه ای به مدودیف درباره ارتباط بین طرح استقرار سامانه دفاع موشکی آمریکا در اروپا و تهدید ایران ، نوشته است.
مقام آمریکایی گفت که در این نامه به موضوعات زیادی از جمله دفاع موشکی و چگونگی ارتباط آن با تهدید ایران ، پرداخته شده است.
وی که خواست نامش فاش نشود، به جزئیات بیشتری از محتوای نامه و زمان ارسال آن اشاره ای نکرد.
اما روزنامه نیویورک تایمز روز سه شنبه نوشته بود که این نامه را مقامات ارشد دولتی سه هفته پیش به مسکو تحویل داده اند.
در همین حال به گزارش آسوشیتدپرس از مسکو، ناتالیا تیموکووا سخنگوی کاخ کرملین در مسکو خاطرنشان کرد که نامه اوباما به مدودیف حاوی هیچگونه پیشنهاد سازشی برسر طرح دفاع موشکی و مساله هسته ای ایران نبوده است.
وی افزود: نامه اوباما حاوی پیشنهادهای گوناگون و همچنین ارزیابی وضعیت موجود بود اما این پیام حاوی هیچگونه پیشنهاد مشخص یا ابتکارهایی با الزام دوجانبه نبود.
نیویورک تایمز روز سه شنبه نوشته بود که اوباما به مدودیف پیشنهاد کرده است که در ازای کمک روسیه به آنچه جلوگیری از تولید سلاحهای دوربرد توسط ایران نامید، آمریکا از اجرای طرح استقرار سامانه دفاع موشکی در اروپا خودداری کند.
مترجمام **1078** شماره 151 ساعت 17:32 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار جهان