وزیر كشور:مردم نگران نباشند، به جد دنبال عاملان حادثه اسیدپاشی هستیم

تهران – ایرنا - وزیر كشور با بیان اینكه رییس جمهوری هفته پیش دستور پیگیری موضوع اسیدپاشی در شهر اصفهان را صادر كرد، گفت: به‌ جد دنبال حادثه اسیدپاشی هستیم چرا كه این موضوع نباید موجب نگرانی مردم شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، 'عبدالرضا رحمانی فضلی' روز شنبه در حاشیه همایش افق رسانه در جمع خبرنگاران در باره حادثه اسیدپاشی در اصفهان افزود: به این منظور، هم شورای امنیت كشور و هم شورای تأمین استان اصفهان تشكیل جلسه دادند و قرار شد كه این موضوع با نیروهای استان از بعد تخصصی و فنی و از بعد امكانات پشتیبانی سریع‌تر پیش برود.

وزیر كشور تصریح كرد: با استقرار نیروها در نقاط مختلف اصفهان و پیگیری موضوع در مراحل اولیه، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات تعدادی از مظنونان را به‌موقع بازداشت كردند و بازرسی و تحقیقات لازم از آنها انجام گرفت.

رحمانی فضلی گفت: در نهایت، شواهد و ادله كافی برای متهم كردن این افراد در دسترس نبود.

وزیر كشور با اشاره به اینكه بطور جدی دنبال حادثه اسیدپاشی هستیم و این موضوع نباید موجب نگرانی مردم شود، خاطرنشان كرد: اگر مساله اسیدپاشی را در روزنامه‌ها و صفحات حوادث در ماه‌های مختلف مطالعه و بررسی كنید، متأسفانه این كار به عنوان یك بزه و جرم همواره بوده و بیشتر هم جنبه شخصی و انتقام جویی داشته و بیشتر شخص اسیدپاش قصد صدمه رساندن داشته است تا قتل.

رحمانی فضلی به جنگ روانی رسانه‌های بیگانه در مورد اسیدپاشی در اصفهان اشاره كرد و گفت: رسانه‌های بیگانه این مساله را به‌ ناروا و در یك جنگ روانی بزرگنمایی كرده اند. البته از نظر ما، اگر حتی یك نفر هم دچار این آسیب بشود واقعاً ‌دردناك است و ما نمی پذیریم فرزندانمان در كشور دچار این گونه بزه ها بشوند.

وزیر كشور افزود: متاسفانه، در روابط اجتماعی گاه موضوعاتی مطرح می شود كه این اقدامات نابخردانه و جاهلانه واقعاً با جنبه های روانی اتفاق می افتد.

رحمانی فضلی با اشاره به تشكیل جلسه شورای امنیت كشور در این باره اظهار داشت: در این جلسه قرار شد نیروها بیشتر تقویت شوند و امیدواریم بتوانیم این مسئله را بموقع حل كنیم.

وی افزود: به مردم خوب و عزیزمان هم یادآوری می كنم كه هر كدام از مشكلات و مباحثی را كه در حوزه اجتماعی به عنوان بزهكاری، جرم و خطا اتفاق می افتد، می شود به وسیله فضای مجازی و رسانه های معاند بزرگنمایی كرد و این اتهامات را وارد ساخت.

وزیر كشور گفت: اگر مردم در مورد شایعاتی كه در چند روز اخیر به وسیله وایبر، واتس آپ و ماهواره ها در مورد اسید پاشی در تهران، تبریز یا اصفهان شده است، دقت كنند می ببینند كه همه آن ها بی پایه و اساس بوده است.

رحمانی فضلی اضافه كرد: با توجه به ضعف مستندات در منطقه‌ای كه آن اتفاقات (اسیدپاشی) رخ داده و امكانات فنی مثل دوربین نیز در آنجا وجود نداشت، با اطلاعات افراد مورد هجمه واقع شده چهره نگاری از متهمان انجام شده است و به شدت پیگیر هستیم تا ان‌شاءالله با این قضیه برخورد جدی كنیم.

وی با بیان اینكه قوه قضاییه هم در این زمینه اعلام نظر كرده است و دادستان و معاون اول قوه بر اشد مجازات با عاملان این حادثه تاكید كرده اند، گفت: معتقدم باید به شدت با این موضوع برخورد شود چون احساس امنیت عمومی را به هم زده است.

وزیر كشور افزود: با این حال، متهم كردن برخی افراد یا قشرها با گمانه‌‌زنی‌ها یا حدس هایی كه بدون مسئولیت و بدون تعهد، از سوی برخی رسانه ها در خارج از كشور تبلیغ می شود، نباید در داخل كشور جایی داشته باشد.

رحمانی فضلی ادامه داد: ما هیچ وقت به آنها اعتماد نداشته ایم، آنها هم هیچ وقت برای ما دلسوز نبوده اند یعنی هیچ كسی از پدر خانواده دلسوزتر نیست. دولت به عنوان پدر خانواده است و مسوولیت كار را بر عهده دارد.

وی گفت: نیروی انتظامی به عنوان یاور مردم و قوه قضاییه به عنوان پدر جامعه، همه در حوزه خودشان فعالند و واقعاً‌ از این موضوع به شدت ناراحتند.

وزیر كشور تصریح كرد: ما ضمن اینكه واقعاً برای عزیزانی كه در این حادثه خسارت دیدند ناراحتیم و آرزوی سلامت و شفای عاجل از خداوند متعال برایشان داریم و هر وظیفه ای كه دولت در قبال آنها داشته باشد را انجام می دهد، اما همه باید در یك بستر آرام و شرایط مناسبی باشیم تا به نیروهای عمل كننده، فشارهای بیش از این وارد نشود كه كارشان را انجام می دهند.

سیام*9254**1613 ** 1551