بانك لویدز انگلیس 9 هزار فرصت شغلی را حذف می كند

لندن – ایرنا – بانك لویدز ' انگلیس، بزرگترین شركت بیمه در جهان، درصدد است طی سه سال آینده در حدود 9 هزار فرصت شغلی را در این بانك حذف می كند.

به گزارش ایرنا، روزنامه دیلی تلگراف روز پنجشنبه نوشت: هدف لویدز از حذف این فرصت های شغلی كه معادل یك دهم كل نیروی كار این بانك می باشد، استفاده بیشتر از فناوری دیجیتال به جای نیروی انسانی است.

به نوشته این روزنامه، بانك لویدز كه 25 درصد از سهام آن متعلق به مالیات دهندگان انگلیسی است، در حالی اقدام به حذف این فرصت های شغلی می كند كه از زمان بروز بحران مالی ده ها هزار تن از كاركنان خود را كاهش داده است.

این روزنامه نوشت: در صورت تحقق این مساله شمار افراد اخراجی این بانك از زمان بروز بحران مالی در انگلیس به 50 هزار مورد خواهد رسید.

دیلی تلگراف افزود: 'آنتونیو هورتا اوسوریو ' مدیر اجرایی بانك لویدز قرار است هفته آینده جزییات این طرح سه ساله را اعلام كند .

به نوشته این روزنامه، بانك لویدز كه درحال سرمایه گذاری چند میلیاردی در زمینه بانكداری آنلاین و سرویس های خودكار از قبیل 'حساب های باز' است، قصد دارد ضمن بستن شعبه های معمولی خود، مشتری هایش را به طرف عملیات بانكی از طریق تلفن های همراه هوشمند و سیستم های رایانه ای هدایت كند.

دیلی تگراف افزود: بانك لویدز كه مالك بانك اسكاتلند می باشد، تاكنون درباره حذف فرصت های شغلی در این بانك كه برای اولین بار از سوی شبكه خبری اسكای منتشر شد، اظهار نظری نكرده است.

به نوشته این روزنامه، حذف این فرصت های شغلی كمك زیادی به صرفه جویی مالی در بانك لویدز كه دارای بیش از 2 هزار شعبه در انگلیس است، خواهد كرد.

دیلی تلگراف نوشت: انتظار می رود كه سود بانك لویدز در سه ماهه سوم سال جاری میلادی كه گزارش آن سه شنبه آینده منتشر خواهد شد، تا پنجاه درصد رشد داشته باشد.

بانك لویدز كه ریشه های تاسیس آن به سال 1765 میلادی و تشكیل بانك 'لویدز تی اس بی ' برمی گردد، در زمینه ارائه خدمات بانكداری، بیمه، سرمایه‌گذاری و مزایای بازنشستگی فعالیت دارد.

بانك لویدز كه در اسكاتلند به ثبت رسیده و شعبه مركزی آن در لندن است، در سال 2009 میلادی بدنبال ادغام لویدز بانك و شركت خدمات مالی 'اچ ‌بی ‌اس ‌او' كه خود از ادغام 4 بانك بریتانیایی تشكیل شده بود، راه‌اندازی شد.

سهام بانك لویدز با نام رسمی 'لویدز بانكینگ گروپ' در بازار بورس نیویورك و بورس لندن معامله می‌شود.

لویدز رتبه 204 را در فهرست شركت های برتر جهان هفته نامه 'فوربس' را به خود اختصاص داده است. رتبه 125 در ارزش بازاری و رتبه 196در سود جهانی نیز به این شركت تعلق دارد.

از آنجایی كه از ساختمان لویدز به عنوان مكانی برای سرمایه ‌گذاری مختلف استفاده می‌شود، این شركت نه به عنوان یك بیمه‌ گذار عادی، بلكه به عنوان یك بازار بیمه انگلیسی شناخته می شود.

اروپام** 5** 1552**1144**1566