۲۹ مهر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۸
کد خبر: 81358428
T T
۰ نفر
بان كی مون: مبارزه صرفا نظامی با داعش، سبب افراط گرایی بیشتر می شود

تهران - ایرنا - 'بان كی مون' دبیر كل سازمان ملل روز سه شنبه هشدار داد كه پاسخ صرف نظامی به تهدید داعش در سوریه، می تواند منجر به افراط گرایی گروه های مسلح بیشتری شود و خشونت ها را دامن بزند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی در نشست شورای امنیت سازمان ملل با محوریت بررسی تلاش ها برای پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه، اظهار داشت: هدف طولانی مدت راهبردی ما در سوریه، همچنان یك راهكار سیاسی است.

وی افزود: پاسخ نظامی صرف به تهدید جدید و خطرناك داعش می تواند در نهایت به افراط گرایی دیگر گروه های مسلح عرب كمك كند و موجب بروز خشونت های جدیدی شود.

دبیر كل سازمان ملل در ارتباط با شهر عین العرب (كوبانی) گفت: كوبانی، یكی از مكان های بسیاری در سراسر سوریه است كه غیرنظامیان آن در معرض تهدید قریب الوقوعی قرار دارند.

وی در راستای اتهامات غرب علیه دولت قانونی سوریه كه با تروریست ها درحال نبرد است، دمشق را به حمله به مناطق غیرنظامی متهم كرد.

براساس این گزارش، بان كی مون چندی پیش 'استفان دی میستورا' نماینده سازمان ملل را برای میانجیگری یك راهكار سیاسی در سوریه برای پایان دادن به جنگ در این كشور تعیین كرد.

دبیركل سازمان ملل امروز (سه شنبه) از شورای امنیت خواست از تلاش های دی میستورا به منظور 'كاستن از رنج و درد مردم سوریه و كمك به دستیابی به یك راهكار سیاسی'، به طور تمام و كمال حمایت كند.

طبق گزارش های سازمان ملل، حدود 3 میلیون و 200 هزار سوری از وضعیت جنگی در كشورشان كه منجر به كشته شدن تقریبا 200 هزار نفر از سال 2011 شده است، گریخته اند.

رسانام**9109**1517**380

سرخط اخبار جهان