ساخت فیلم توسط وزارت اطلاعات برای جشنواره فجر/ ضرورت همكاری دستگاه های اطلاعاتی و فرهنگی

تهران - ایرنا - وزیر اطلاعات با بیان اینكه باید تلاش های این وزارتخانه در قالب فیلم، سریال و كارهای هنری به مردم منعكس شود، گفت: در حال حاضر ساخت یك فیلم در دستور كار وزارت اطلاعات قرار دارد كه امیدواریم برای جشنواره فجر آماده شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در آیین اختتامیه مسابقات سراسری قرآن كریم و مسابقات ورزشی ویژه كاركنان حراست ها كه به مناسبت سی امین سال تاسیس وزارت اطلاعات برگزار شد، با اشاره به فعالیت ستاد گرامیداشت سی امین سالگرد تاسیس این وزارتخانه از 10 ماه گذشته، افزود: وقتی دستور تشكیل این ستاد را صادر كردم گفتم باید در این ستاد در عرصه هنر و تولید فیلم و سریال اقداماتی صورت بگیرد چرا كه در دنیا ارتباط تنگاتنگی بین دستگاه های اطلاعاتی و دستگاه های هنری است.

علوی خاطرنشان كرد: یكی از طرف های قرارداد در دستگاه های تبلغاتی غرب، دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی است كه بسیاری از كارهای خود را در قالب فیلم، سریال و كارهای هنری به مردم آموزش می دهد و ناخودآگاه یك سلسله از مسایل اطلاعاتی و آموزشی از این طریق وارد فرهنگ مردم و جامعه در برابر مشاجرات امنیتی واكسینه می شود.

وی ادامه داد: در 10 ماه گذشته تلاش های زیادی صورت گرفت و برنامه های خوبی به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات تدارك دیده شد.

علوی اضافه كرد: به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات چندین سرود ساخته شد اما باید سرودهایی دیگری نیز ساخته شود كه مردم بدانند حراست ها چه خدمتی به آنان می كنند و حراست ها نیز جایگاه اجتماعی خود را بهتر درك كنند و هوشمندانه مسایل را رصد كنند.

وزیر اطلاعات گفت: همچنین حراست ها از ورود كسانی كه صلاحیت تصدی مسوولیتی را ندارند جلوگیری و بستر را برای خدمت انسان های با صلاحیت فراهم كنند.

علوی با یادآوری اینكه در حال حاضر یك سریال هفت قسمتی از فعالیت های وزارت اطلاعات تهیه شده كه پخش آن از شنبه شب آغاز شده است، اظهارداشت: وقتی وزارت نمی تواند حرفش را راحت بزند و چهره افراد آن نمی تواند رسانه ای شود حداقل باید از ظرفیت های رادیو استفاده كرد كه ما این اقدام را انجام دادیم و معاونین در برنامه های رادیویی با مردم سخن خواهند گفت.

وزیر اطلاعات اظهارامیدواری كرد كه معرفی خدمات ارایه شده از سوی این وزارتخانه در قالب كارهای هنری ادامه یابد و وارد مقوله هایی همچون تئاتر،ادبیات و شعر نیز شود تا حق طبیعی سربازان گمنام امام زمان(عج) و حراست ها ادا شود و جامعه نیز زحمات آنان را درك كند.

وزیر اطلاعات گفت: ما باید در كنار برنامه ها و اقدامات هنری، برنامه ها و مسابقات قرآنی را نیز دنبال كنیم.

علوی افزود: خوشبختانه وزارت اطلاعات توجه خوبی به برگزاری مسابقات قرآن كریم داشته و در مسابقات اخیر قرآن در مشهد مقدس نیز رتبه برتر را كسب كرد.

وی با بیان اینكه قرآن راه زندگی انسان را روشن و راه صحیح را به او نشان می دهد، خاطرنشان كرد: قرآن وارد هر كشور و سرزمینی شد آنجا را متحول كرد. بی دلیل نیست كه در سرزمین های اسلامی سخت ترین مبارزات با استعمار شده است.

وزیر اطلاعات تصریح كرد: تاریخ گواهی می دهد انسانی كه در جرم فرو رفته است گاهی با یك زمزمه قرآنی متحول شده است.

علوی همچنین به برگزاری مسابقات ورزشی ویژه كاركنان حراست ها اشاره كرد و اظهارداشت: ورزش در اسلام از جایگاه بالایی برخوردار بوده است و ما پیرو پیامبری هستیم كه ورزشكار بودند و ورزش كوهنوردی را دنبال می كردند كه ورزش ایشان با عبادت و معنویت گره خورده بود.

وی ادامه داد: در ایران پهلوانان به حضرت علی(ع) تاسی می كنند و در گذشته چنین افرادی باعث ایجاد امنیت برای خانواده و نوامیس می شدند كه بسیار زبانزد بود.

وزیر اطلاعات خاطرنشان كرد: ورزش در ایران با عبادت و معنویت گره خورده است كه امیدواریم این ویژگی همچنان حفظ شود.

سیام/9254 /1449